3 najväčšie chyby, ktorých sa ženy dopúšťajú pri starostlivosti o svoju tvár

0 31

Každá žena chce byť krásna za každých okolností a pri akejkoľvek príležitosti. Niekedy však robíme chyby, ktoré nášmu vzhľadu naopak skôr škodia. Musíme sa zmieriť s tým, že starnutie nezastavíme. Akých chýb sa najčastejšie dopúšťame pri starostlivosti o svoju tvár?

1. Zabúdame sa odličovať

Vždy, keď prídeme domov, sme vôbec rady, že sa dokážeme vyzliecť a už padáme do postele. Tým, že si ale tvár neodličujeme, spôsobujeme si nemalé komplikácie. Behom krátkej chvíle sa môže objaviť hnisajúce akné, ktoré je nepríjemné nielen na pohľad, ale aj neznesiteľne bolí. Ak zabúdate a máte v spálni priestranný a krásny toaletný stolík, odličovacie tampóny, pleťovú vodu a prípravok na odličovanie očí si nachystajte naň.

Toaletný stolík
Toaletný stolík

2. Nehydratujú ju

Po odlíčení väčšina žien zabúda svoju tvár hydratovať. Na trhu je dnes už množstvo hydratačných krémov. Je len na vás, aký si vyberiete. Akonáhle však spozorujete začervenanie pokožky potom, ako si krém aplikujete, krém by ste nemali ďalej používať. Nezabúdajte si tvár natierať vždy večer potom, ako sa odlíčite.

3. Vytláčajú si akné

Akné dnes nepostihuje len mladé dievčatá v pubertálnom veku. Čoraz častejšie sa objavuje aj u starších zrelších žien, ktoré si akné vytláčajú, pričom si vôbec neuvedomujú, že si akné ešte viac rozširujú. Namiesto vytláčania skúste radšej sírové mydlo. Môžete mať na sebe pekné dámske oblečenie, ale ak vaša tvár je fľakatá od čela až po bradu, okolie si to všimne.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.