3 osvedčené rady, ako ušetriť pri nákupe cez internet

0 16

Podľa dostupných štatistík tu máme viac ako 10 000 internetových obchodov. Určite aj vy obľubujete tento spôsob nakupovania pre jeho jednoduchosť a pohodlie, keďže celý nákup vybavíte z domu alebo práce od počítača alebo tabletu. V neposlednom rade je to aj cena nákupu, ktorá je často krát nižšia na internete, ako cena rovnakého tovaru v kamenných obchodoch. My pre vás máme 3 osvedčené rady, vďaka ktorým môžete ušetriť pri nákupe ešte viac a poradíme aj to, kde hľadať zľavové kódy a kupóny na zľavy.

  1. Nakupujte v overených obchodoch

Nič nepredraží nákup cez internet viac, ako nákup u nespoľahlivého alebo neovereného predajcu. Náklady môžu prudko narásť, keď príde tovar poškodený v používanom alebo až nefunkčnom stave. Vtedy siahame po zákonných možnostiach reklamácie, no ak obchod nekomunikuje dostatočne so zákazníkom, ťažšie sa nám dovoláva našich práv. Práve vtedy sa nám môže celý nákup predražiť.

Aj keď dobre známe obchody nemajú práve najnižšiu cenu, no ponúkajú výrazný komfort pri nákupe. Veľkú časť sortimentu majú skladom s doručením na druhý deň, ponúkajú viaceré možnosti doručenia a taktiež rôzne možnosti platby. V niektorých je možné aj priobjednať výnos ťažkého tovaru až do bytu alebo odvoz starého spotrebiča.

Nezabudnite na zľavové kódy
Nezabudnite na zľavové kódy
  1. Plaťte vopred

Už viete, že by ste mali nakupovať len v overených obchodoch. Tie majú tisíce spokojných zákazníkov a nákup u nich je bezpečný. Viaceré obchody majú zvýhodnenú cenu za doručenie pri platbe vopred, niektoré vám dajú dopravu zdarma rovno celú. K dispozícii je zväčša platba vopred bankovým prevodom, to však môže dobu doručenia vašej zásielky predĺžiť. Bankový prevod totiž môže trvať niekoľko pracovných dní a obchody zväčša čakajú s vybavením objednávky na pripísanie finančných prostriedkov za nákup na ich účet.

Ďalším so spôsobov môže byť online platba, ktorá je veľmi rýchla a ak má obchod certifikát s bezpečnostným protokolom, je aj bezpečná. Ten spoznáte podľa toho, že v URL adrese obchodu v prehliadači je pred názvom obchodu “https://” a pri niektorých prehliadačoch je to zvýraznené zelenou farbou. Vďaka tomu viete, že prenos dát medzi vami a obchodom, takže aj citlivých osobných a platobných údajov, je šifrovaný a tým pádom bezpečný.

  1. Nezabudnite na zľavové kódy

To najlepšie sme si nechali na koniec. Určite ste si všimli aj vo vašom obľúbenom obchode v online nákupnom košíku políčko pre zadanie zľavového kódu alebo kupónu. Práve vďaka tomu môžete ušetriť aj desiatky eur a to pri každom nákupe. Zľavové kódy zdarma k nákupu na KuponyZdarma.sk, kde sú ich stovky do známych obchodov ako Hej, Notino, ZOOT, Pilulka, inSPORTline a do množstva ďalších. Jedná sa o taký online katalóg pre tieto kupóny. Stránka nemá ani len registrácie, všetky kódy si môžete ihneď skopírovať a uplatniť pri nákupe. Stačí vyhľadať, zobraziť a skopírovať.

Práve vďaka zľavovým kódom, ktoré sú na KuponyZdarma.sk môžete ušetriť aj desiatky eur a to pri každom nákupe v obchode. Najlepšie na týchto zľavách je to, že tieto sú zväčša na celý nákup, čiže aj na akciový tovar a zľavnené položky. Vďaka týmto našim 3 osvedčeným radám, ako ušetriť pri nákupe cez internet, môžete okamžite ušetriť už pri vašom najbližšom nákupe.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.