3 veci, ktoré by mala po sexe spraviť každá žena

0 87

Čo máte robiť „pred“ a „počas“ viete. Tu je však zopár tipov čo robiť, keď celá „akcia“ skončí.

Sex
Sex

Navštívte toaletu – ale len ak cítite „potrebu“

Možno ste už počuli o tom, že močenie ihneď po sexe pomáha vyhnúť sa infekcii močových ciest, pretože vyplavuje baktérie E.coli, ktoré sa mohli počas styku dostať do močovej rúry. Toto však je, aspoň podľa dostupných štúdií, mýtus. Takže ak nepociťujete potrebu, nemusíte sa na toaletu ponáhľať za každú cenu, pretože nič neriskujete. Namiesto toho zostaňte v posteli, prichádza ďalší tip.

Zrekapitulujte si čo sa odohralo a potom o tom hovorte

Pretočte pásku vo svojej hlave a prehrajte si všetko od začiatku do konca. Ak to bol dobrý sex, popremýšľajte nad tým čo presne vám ulahodilo a zdôverte sa vášmu priateľovi o tom ktoré dotyky a pohyby pri tom milujete; ešte kým máte všetko v čerstvej pamäti.

Na druhej strane, ak ste nepodali vy alebo váš partner očakávaný výkon, nerozoberajte to ihneď „po“, ale vráťte sa k tomu neskôr, ak vôbec.

A ešte jedna rada: udržujte istú mieru intimity aj po pohlavnom styku. Prejaviť náklonnosť môžete maznaním, dotykmi alebo romantickými debatkami. Podľa výskumov aj takéto na pohľad drobnosti prispievajú k spokojnejším vzťahom.

Sledujte svoje pocity – aj tie nepríjemné. Sú normálne alebo nie?

Sex niekedy bolí. Istý diskomfort môže mať rôzne príčiny – môže plynúť z toho, že ste príliš suchá „tam dole“, príčinou môže byť aj zápcha, svalové kŕče, prípadne fakt, že váš partner zasiahne jeden z vašich vaječníkov.

Avšak nepríjemné pocity väčšinou alebo zakaždým pri sexe nie sú prejavom normálneho stavu. O to viac, ak trvajú niekoľko hodín a nie sú primerané intenzite styku. Poraďte sa o tom so svojim lekárom a nič nepodceňujte. Za bolesťou sa môžu skrývať vážne choroby, cysty vaječníkov či dokonca gynekologické nádory.

Zdroj: voľný preklad http://www.oprah.com/health_wellness/what-women-should-do-after-sex

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.