4 super nápady, ako oživiť obývačku

0 83

V obývačke nielenže prijímame návštevy, ale v nej aj relaxujeme, pozeráme televízor, alebo sa stretávame s najbližšími rodinnými príslušníkmi. Ak máte pocit, že vaša obývačka je už dlhšiu dobu nudná a potrebovala by akýmkoľvek spôsobom oživiť, ponúkame vám zopár dobrých nápadov.

Okblad z travertínu béžového
Okblad z travertínu béžového

1. Použite obklad na steny

Fádne nezaujímavé steny skúste obložiť travertínovým obkladom. Mimochodom travertín je prírodný kameň, ktorý je nenáročný na čistenie, je trváci a ešte k tomu je aj cenovo prijateľný. Samozrejme, že nie je nutné, aby ste v miestnosti obložili všetky steny. Miestnosť by tak pôsobila chladne.

Odporúčame vám skombinovať tmavší travertín spolu s olivovou farbou. Fantastický výsledok!

2. Miestnosť presvetlite

Poumývajte okná a dlhšie záclony nahraďte kratšími. Miestnosť nielenže skrášlite, ale čo je hlavné aj presvetlíte. Bude vyzerať lepšie, živšie. Do priestoru sa dostane viac prirodzeného svetla, čo ocení najmä vaša peňaženka. Dokonca, keď príde návšteva, upriamite jej pozornosť na krásny prírodný kameň na stenách.

3. Pretrieďte obsah políc

Preplnené police boli kedysi neodmysliteľnou klasikou domácností v období komunizmu. Dnes sa preferuje skôr minimalizmus, preto ak máte ešte stále preplnené police v obývacej stene, skúste ich pretriediť a nechajte len tie, ktoré sa do priestoru hodia. Uvidíte, že priestor dokonale oživíte a to aj bez toho, aby ste minuli akékoľvek peniaze.

4. Nakúpte si farebnejšie doplnky – obliečky na vankúše, deky a pod.

Obliečky sa po určitom čase opotrebujú. Ak chcete obývačku oživiť, nie je nutné ísť kupovať novú sedaciu súpravu. Dokážete to aj tak, že si staršie nudné obliečky na vankúšoch nahradíte živšími pestrejšími.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.