4 základné kroky pri starostlivosti o prenosnú klimatizáciu

0 38

Ak si nie ste vedomí ako sa správne starať o prenosnú klimatizačnú jednotku, tak vám tento prístroj zrejme dlho nevydrží. Adekvátna údržba nie len že predĺži jeho životnosť, ale pomôže tiež udržať výkon na zodpovedajúcej úrovni. Pripravili sme pre vás niekoľko fajn tipov, ktoré pri starostlivosti o prenosnú klimatizáciu môžete využiť

 

Prenosná klimatizácia
Prenosná klimatizácia

Venujte pozornosť umiestneniu jednotky

Mobilné klimatizácie často putujú z miestnosti do miestnosti, sú na to stavané. Dávajte si však pozor, aby ste ich neumiestnili do špinavej či prašnej miestnosti. Malé nečistoty sa môžu dostať do zariadenia a spôsobiť mechanické problémy či problémy s elektrikou. Zvlášť opatrní tiež buďte vo vlhkých priestoroch. Klimatizácia by tu mohla absorbovať viac vlhkosti ako je prípustné a vy by ste sa pravdepodobne nevyhli inštalácii odtokovej trubice či častému vypúšťaniu nazbieranej vlhkosti z jednotky.

Čistenie filtrov

Pred čistením filtrov odporúčame pozorne si prečítať pokyny týkajúce sa ich údržby. A, samozrejme, ich následné dodržiavanie by malo byť samozrejmosťou. Pri zanedbaní údržby sa zhromaždená špina môže miešať s vlhkosťou, čím dôjde k vytvoreniu vrstvy nečistôt na cievke. Vplyvom tohto nebude fungovať správne a bude sa prehrievať. Na čistenie však používajte len odporučené prostriedky a žiadne iné čistidlá alebo mydlá! A ak zariadenie obsahuje uhlíkový filter, budete ho pravdepodobne meniť každých 3 až 6 mesiacov.

Čistenie filtrov
Čistenie filtrov

Správna poloha vývodnej hadice

Pri každom použití prenosnej klimatizácie sa presvedčite, že vývodná hadica je v čo možno najrovnejšej pozícii. Zabránite tak kondenzácii vlhkosti v jej vnútri, ktorá by eventuálne mohla stiecť späť do zariadenia. V žiadnom prípade dĺžku hadice umelo nepredlžujte. Malo by to za následok jediné – rapídne zníženie výkonu prenosnej klimatizácie.

Kam s klimatizáciu, ak ju dlhšie nepoužívate

Aj mobilné klimatizácie Olimpia Splendid sú používané najmä počas horúcich dní. Čo však s nimi, keď práve nepotrebujete interiér klimatizovať? Ak zariadenie plánujete nepoužívať dlhšiu dobu, uistite sa, že ste ho uložili na vhodné miesto. Najskôr však z jeho vnútra odčerpajte všetku vlhkosť – prepnite klimatizáciu na vysokú rýchlosť a nechajte bežať zhruba 2hodiny. Zariadenie následne uložte na suché, chladnejšie miesto, prípadne ho ešte prikryte igelitom ako poistkou pred nečistotami a prachom. Všetky miesta, kde by klimatizácia mohla byť vystavená nadmernému teplu a chladu sú pre jej umiestnenie nevhodné.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.