Ako by mala vyzerať kancelária, ktorá by vás mala motivovať k lepším výkonom?

0 32

Každý podnikateľ chce od svojich zamestnancov, aby podávali 120% výkony, no často krát si neuvedomuje, že ak zamestnancom nevytvorí dobré podmienky v práci, ich výkonnosť sa bude len a len zhoršovať. Ak navyše potrebujete do tímu nových ľudí, potrebujete ich nalákať na dobré prostredie, ktoré ich vo firme čaká a to so starými kreslami a rozpadávajúcimi sa kancelárskymi stolami nedokážete.

Ako by teda mala vyzerať kancelária, ktorá by mala zamestnancov motivovať k lepším výkonom?

Práca z domu

Mala by byť presvetlená

Úbytok svetla postrehneme vždy na jeseň a cez zimu. Málo slnečného žiarenia a príliš krátke dni vplývajú na našu pozornosť. Viac svetla ale dokáže zvýšiť našu výkonnosť aj o polovicu, chce to len správne rozmiestnenie stolov, ktoré prispôsobíte umiestneniu okien. Nezabúdajte však ani na kvalitné kancelárske osvetlenie – odporúčame LED osvetlenie kancelárie, ktoré dokonale presvetlí aj tmavé miestnosti a nebude škodiť zraku vašich zamestnancov.

Čím svetlejšie budú kancelárske priestory, tým lepší výkon budú podávať všetci zamestnanci, vrátane vás. Viac svetla v kancelárii docielite bielymi stenami, bielymi rámami okien, ale aj kvalitným osvetlením (kazetový strop s bodovými LED svetlami).

Ak sú súčasťou vašich kancelárskych priestorov aj konferenčné miestnosti, nezabúdajte ani na osvetlenie týchto priestorov. Konferenčné stoličky musia byť osvetlené, aby bolo vidieť na každého, kto na nich sedí. Predstavte si, že by ste potrebovali niečo prerokovať a nedovideli by ste na všetkých prísediacich zamestnancov.

Každý zamestnanec by mal mať pohodlné sedenie

Sedieť niekoľko hodín na nepohodlnom kresle dá zabrať každému z nás. Ak chcete, aby kancelária motivovala zamestnancov k dobrým výkonom, musíte každému jednému z nich zabezpečiť pohodlné sedenie. Pod pohodlnými sedením máme na mysli značkové kancelárske kreslá ergonomického charakteru, ktoré nezaťažujú chrbticu a majú pevnú konštrukciu. Kancelárske kreslá by mali mať vytvarovanú sedaciu časť a mali by mať opierku hlavy a rúk.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.