Ako si správne vybrať tonery a vyhnúť sa reklamáciám?

0 39

Každý z nás má doma pracovný kútik – kútik, kde máme počítač, poprípade notebook. V dnešnej dobe, keď veľa ľudí pracuje za počítačom z domu, je nevyhnutné mať doma aj výkonné tlačiarne, ktoré nám umožnia vytlačiť si potrebné dokumenty. Bez tonerov ale žiadna tlačiareň nemôže fungovať. Ako si teda správne vybrať tonery a vyhnúť sa reklamáciám?

Laserová alebo atramentová tlačiareň?

Ak si chcete vybrať tonery a vyhnúť sa reklamáciám, do predajne s tonermi nechoďte, ak nebudete vedieť, aký typ tlačiarne máte. Ak máte laserovú tlačiareň, ktorá sa väčšinou využíva vo firmách, musíte kupovať výhradne len laserové tonery. Ak ale máte doma výkonnú atramentovú tlačiareň, potrebujete nové atramentové tonery.

Samozrejmosťou je, že musíte vedieť akú značku tlačiarne máte. Ak máte tlačiareň Canon, mali by ste vždy kupovať len tonery Canon. Tonery je potrebné kupovať podľa značky tlačiarne. Takto sa vyhnete reklamáciám.

Kompatibilné tonery – vysoká kvalita a dobrá cena

Azda najzaujímavejšie nielen cenovo, ale aj kvalitou sú kompatibilné tonery. Jedná sa o tonery, ktoré sa podobajú na originálne, avšak nie sú také drahé ako originálne tonery. Sú zlatou strednou cestou a kupujú si ich nielen podnikatelia, ale aj rodiny do domácich tlačiarní.

V ponuke nájdete obľúbené náplne do tlačiarne HP, Samsung, ale aj iné známe značky. Vybrať nie je problém. Máte istotu, že vám poskytnú vysokú kvalitu tlače, čo oceníte, najmä ak plánujete tlačiť dôležité dokumenty, školské práce detí a pod.

Originálne tonery

Ak ale chcete najvyššiu kvalitu tlače a nevadí vám priplatiť si za tonery, kúpte si originálne tonery. Pri týchto toneroch ale platíte aj za značku. Vyrábajú ich totiž firmy, ktoré vyrábajú aj tlačiarne. Sú to známe firmy, ktoré vyrábajú svetoznáme značky tlačiarní a je pochopiteľné, že vyrábajú aj tonery do tlačiarní.

Zdroj obrázka:

Autor: antpkr / Shutterstock.com

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.