Ako skĺbiť domáce povinnosti so starostlivosťou o deti?

0 30

Niet ženy, ktorá by sa po nástupe na materskú dovolenku, ale aj po jej ukončení a návrate do práce nesťažovala na nedostatok voľného času. Ak patríte k tým ženám, ktoré nestíhajú a dennodenne sa trápia s organizáciou času, poradíme si, ako skĺbiť materské povinnosti so starostlivosťou o deti.

Starostlivosť o deti
Starostlivosť o deti

Nie ste v tom sama

Na začiatok je dôležité, aby ste si uvedomili, že zodpovednosť za dieťa a domácnosť nemáte len vy, ale aj váš partner -otec dieťaťa. Aj partner vám môže kedykoľvek postrážiť dieťa, vymeniť plienky, dieťaťu obuť capačky, nakŕmiť ho, umyť riady, povysávať a utrieť prach.

Nie ste v tom sama. Vždy môžete kohokoľvek blízkeho požiadať o pomoc. Neznamená to, že budete zlá matka, keď požiadate niekoho o pomoc, poprípade si najmete niekoho na výpomoc.

Deň máte dlhší

Ak sa vám dieťa pravidelne budieva v noci, poprípade vstáva skôr, ako ste vy chodievali do práce, využite čas efektívne. Aj keď sa budete cítiť unavene, uvedomte si, že namiesto ležania a sťažovania sa na to, že nič nestíhate, stihnete pripraviť školopovinným deťom desiatu, poprípade si nachystáte suroviny na prípravu obeda. Čím skôr budete hore, tým viac toho stihnete. Snažte sa využívať čas efektívnejšie a uvidíte, že váš život nebude až taký zložitý, ako si myslíte. Ak ste šikovná, možno niečo pre svojho drobca aj vytvoríte – upletiete mu čapičku, uštrikujete svetrík, poprípade vyrobíte drevené hračky. Nájdite si však aj chvíľku pre seba, kedy si vyložíte nohy, vypijete rannú kávu a nebudete myslieť na žiadne povinnosti.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.