Čo by ste si nemali so sebou zabudnúť vziať na silvestrovský pobyt?

0 31

Aj keď je ešte leto, väčšina ľudí už premýšľa, kde strávi posledné dni starého roka a prvé dni toho nového. Plánovanie oslavy záveru roka je potrebné riešiť v predstihu, aby sa vám nestalo, že mesiac pred koncom roka zistíte, že všetky termíny a miesta sú už obsadené.

Viete ale, čo by ste si so sebou nemali zabudnúť zobrať?

Vlastnú zábavnú pyrotechniku

Ak idete do odľahlejších končín, kde nebudete mať kontakt s civilizáciou, nebolo by na škodu, keby si donesiete vlastnú zábavnú pyrotechniku. Samozrejme, musí to byť bezpečná zábavná pyrotechnika, ktorá neohrozí zdravie rodiny, kamarátov a ani bezpečnosť nehnuteľnosti a jeho okolia, kde ju plánujete púšťať. Dobrá zábavná pyrotechnika vytvorí zaujímavé efekty, ale pozor, pri púšťaní sa držte popísaných pokynov.

Lieky proti bolesti

Poznáte to. Po prebdenej noci a alkohole, ktorý ste vypili, je potrebné dať si liek proti bolesti. Ak teda cestujete na chatu alebo do hotela, myslite aj na lieky proti bolesti. Prvého januára asi ťažko zoženiete otvorenú lekáreň v okolí, preto musíte brať túto „prvú pomoc“ vždy so sebou. Ak ale nechcete brať lieky a máte prístup ku kuchyni, k elektrickému sporáku, vezmite si suroviny na prípravu kvalitného kuracieho vývaru. Oceníte ho pomaly viac ako parádne ohňostroje, ktoré budete počas silvestrovskej noci sledovať.

Štuple do uší

Ak nie ste ten typ človeka, čo vydrží do rána a chcete sa aspoň trošku vyspať, odporúčame vám vziať si so sebou štuple do uší. Takto vás nič nebude rušiť, zatiaľ čo zvyšok partie sa bude stále zabávať.

Tekutiny

Ak idete na chatu mimo civilizácie, myslite na pitný režim (nemyslíme alkohol). Pitný režim je veľmi dôležitý, nakoľko práve počas silvestrovskej noci sa toho veľa poje a vypije.

Zoberte si minerálky a nezabúdajte najmä na dostatok čaju. Ten vás príjemne zahreje v krutých mrazoch.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.