Dajme si záležať na správnom výbere granúl pre našich domácich miláčikov. Nie všetky sú vhodné, naopak, môžu spôsobiť psíkovi vážne zdravotné problémy

0 14

Určite si ešte niektorí pamätajú časy, keď ľudia mávali psov či mačky hlavne na dedine a čo nezjedli oni, tak dávali dojedať zvieratám. Samozrejme, ktorý pes či mačka by si nepochutnávali na dobrom mäse, klobáske, slaninke či na zvyšku kuracieho stehna? Keby vedeli rozprávať, to by sme sa čudovali!

Pravdou však je, že v minulosti ani zvieratká netrpeli toľkými chorobami ako dnes, a predsa len vtedy bol vzťah k domácim zvieratám iný ako v súčasnosti. Psy skôr plnili úlohu strážcu domu, neboli brané ako členovia rodiny v porovnaní s tým, ako je to dnes. A všetky tieto skutočnosti ovplyvňujú aj výber krmiva pre domácich maznáčikov, ktorými sa za ten čas psíkovia stali.

Granule pre psa
Granule pre psa

Buďte dôslední pri výbere granúl pre psov

V súčasnosti možno povedať, že postavenie a vnímanie psa v domácnosti sa v porovnaní s predchádzajúcimi rokmi podstatne zmenilo. Vytvárame si oveľa hlbší a citovejší vzťah k týmto zvieratám, maznáme sa s nimi, robia nám spoločnosť na dovolenke, majú napríklad dovolené deliť sa s nami o jednu posteľ a pod. Berieme ich ako ďalších členov rodiny a ak vidíme, že ich niečo trápi, trápime sa aj my.

Niektorí si už bez týchto miláčikov nevieme svoj život predstaviť. A preto robíme všetko pre ich zdravý rast, spokojnosť. Chceme im dopriať to najlepšie aj pri výbere granúl. Aby tomu tak bolo, mali by sme si ujasniť základné kritériá výberu granúl pre psov, ktorými sú v prvom rade zloženie granúl, vek psa, veľkosť plemena, značka a, samozrejme, aj individuálne nároky a požiadavky nášho psíka na dané granule.

Všetky zložky granúl by mali byť rovnomerne vyvážené, vrátane minerálov a vitamínov. Základom sú bielkoviny, preto by sme mali hlavne pozerať na ich percentuálne zastúpenie v granulách.

Granule, ktoré ulahodia všetkým psom s potravinovou intoleranciou

V súčasnej dobe pribúda čoraz viac domácich zvierat, bohužiaľ, ktoré majú rôzne zdravotné problémy, choroby podobné tým našim, ľudským. Jednou z najčastejších chorôb býva práve alergia na rôzne zložky potravy a niekedy nemusíme príznaky spozorovať hneď. Dostavia sa až časom, keď vidíme, že náš psík chudne, neje, má nezdravú srsť, zvracia alebo má inú stolicu než donedávna.

Toto všetko môžu byť aj signály toho, že je alergický na krmivo, ktoré mu dávame. Ak sa nám potravinová alergia potvrdí, rozhodne by sme mali pôvodnú stravu odstaviť a siahnuť po hypoalergénnych granulách, ktoré mu nebudú škodiť a zároveň si na nich aj pochutí.

Zdroj obrázku: Iryna Imago / Shutterstock.com

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.