Dámske zimné bundy na outdoorové aktivity – čo by ste mali zvážiť pri kúpe?

0 73

Zima je za rohom a ak ešte nemáte kompletnú výbavu na blížiacu sa sezónu, mali by ste spozornieť. Nájsť si perfektnú bundu na outdoorové aktivity býva niekedy poriadna výzva, preto si ešte pred nákupom poriadne premyslite, čo vlastne hľadáte.

Spísali sme pre vás päť bodov, na ktoré je dobre sa zamerať, aby ste si mohli ľahko vyfiltrovať vhodných kandidátov.

Na aký účel chcete zimnú bundu využívať?

Pri športovaní máte totiž na bundu iné nároky, ako keď sa idete len prejsť do prírody alebo do mesta. V závislosti od účelu si vyberajte bundu, ktorá má vlastnosti, aké potrebujete. Je pre vás dôležitá vodeodolnosť a vetruodolnosť? Priedušnosť? Od toho sa odvíja aj materiál, aký bude na bundu najvhodnejší. Poriadne si prečítajte popis, aby ste sa uistili, že vybraná zimná bunda bude spĺňať všetky vaše požiadavky, aby vás v teréne nesklamala.

Strih, ktorý vám pristane

Vhodná dĺžka a strih outdoorovej bundy urobí veľa. Ak očakávate od bundy nielen funkčné vlastnosti, ale potrpíte si aj na to, ako v nej vyzeráte, je dobré sa zamyslieť nad tým, v akých modeloch sa cítite dobre a ktoré strihy lichotia vašej postave. Vo všeobecnosti je fajn, ak máte možnosť poukázať na štíhly pás, takže opasok alebo sťahovanie na šnúrky či gumičku býva veľmi populárne riešenie, ktoré aj outdoorovej bunde dodá trochu ženskosti.

Kapucňa – odopínateľná, na pevno alebo bez nej?

V chladnom počasí je veľmi výhodné mať na bunde kapucňu. Je to prvá pomoc pred vetrom, dažďom a snehom, takže aj ak si zabudnete čiapku, nezamrznete. Navyše, niekedy ani čiapka nestačí a ak spojí sily s kapucňou, bude vám príjemnejšie. Niektoré modely majú kapucňu odnímateľnú, iné zase našitú napevno, takže sa v prípade potreby nedá dať dolu. Ak máte pocit, že je pre vás kapucňa zbytočná a nevyužijete ju, vyberte si model bez kapucne.

Vrecká – koľko by ich malo byť a aké veľké?

Čo si budeme hovoriť, my ženy so sebou potrebujeme nosiť osobné veci a ani pri outdoorových aktivitách to bez nich jednoducho nepôjde. Ak chcete mať voľné ruky, určite uvítate dostatočný počet vreciek na mobil, peňaženku, kľúče, vreckovky, balzam na pery a ďalšie drobnosti. Všímajte si aj veľkosť vreciek a to, ako sa zapínajú. Chcete si byť isté, že z vreciek nič nevypadne? Hľadajte zapínanie na zips.

Okrem vonkajších vreciek bývajú outdoorové bundy vybavené aj vnútornými vreckami, aby ste mali to najdôležitejšie priamo pri sebe.

Akú farbu si vybrať?

Na outdoorové aktivity si môžete vybrať z pestrej farby odtieňov. Pravdou je, že ak hľadáte univerzálnu a ľahko kombinovateľnú dámsku bundu, stávkou na istotu budú neutrálne odtiene: sivá, námornícka modrá, ťavia srsť alebo čierna. Hodia sa ku všetkému a na každodenné nosenie sú veľmi praktické. Na druhú stranu, žiarivé a svetlé farby vedia byť príjemným osviežením akéhokoľvek outfitu.

Ak hľadáte prechodné a zimné bundy pre ženy, určite neobíďte internetový obchod Bolf. Nájdete tam moderné kúsky za fantastické ceny, ktorým je nemožné odolať!

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.