Denné menu pre zdravé nechty

0 48

Dôkladná výživa zohráva pri fungovaní tela naozaj dôležitú úlohu. Od končekov prstov na nohách až po korunu krásy, ktorú máme na hlave, vlasy. O správnom vyživovaní vášho tela vám vie dobre napovedať aj stav vašich nechtov. Ak by sme chceli tento obraz, čo najviac priblížiť zdravému štýlu, mali by sme sa o svoje nechty dôkladne starať a to niekoľkými spôsobmi.

Najjednoduchšia cesta je nasmerovať svoje kroky do najbližšieho kozmetického salónu, alebo  nechtového štúdia, kde vám aj vďaka moderným LED lampám na nechty dokážu odborníci pomôcť s každým problémom.

Starostlivosť o nechty
Starostlivosť o nechty

Odborná starostlivosť

Jesť správne potraviny je tiež dobrá cesta, ako si zjednodušiť starostlivosť o nechty. Ako vieme veľa bežných problémov s nimi naznačuje, že sa u nás vyskytuje nedostatok určitého vitamínu, alebo inej dôležitej látky. Prevencia a spozorovanie príznakov vám dokážu dobre napomôcť a poradiť, ako si nájsť tú správnu cestu. Aj kozmetička sa na školení gél lak dozvie cenné informácie ohľadom moderných postupov a spôsobov, ktoré redukujú vznik problémov s nechtami. Návšteva takéhoto salóna môže byť preto tiež dobrou investíciou.

Domáca prevencia

V domácom prostredí je dobrým pomocníkom mlieko a mliečne výrobky. Ich konzumácia vám zaistí dostatočné zásoby bielkovín, vápnika, zinku a vitamínu B12, ktoré sú pre zdravé nechty nevyhnutné.

Mäso a ryby sú tiež veľkým zdrojom vápnika. Príjem zelenej listovej zeleniny sú zasa dobrým zdrojom vitamínu A. Niektoré druhy olejov sú tiež prospešné pre zlepšenie vlastností pokožky a nechtov. Napríklad tekvica a olej z nej má hojivé vlastnosti a stimuluje rast nechtov a pomáha ich spevneniu.

Pokúste sa si tieto veci dostať čo najrýchlejšie do pamäti a následné kroky v značkových topánkach budú oveľa ľahšie, pretože zdravý vzhľad nechtov bude o vás prezrádzať, že ste svedomité a dôsledné pri starostlivosti o vaše celé telo.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.