Ideálne darčeky pre deti

0 11

Či už sú to narodeniny, meniny, birmovka, či Vianoce, každý rodič v dostatočnom predstihu premýšľa, aké darčeky kúpiť svojim deťom. Ponožky a spodné prádlo sú veľmi obľúbené darčeky pre dospelých. Čo ale deti? Sú to jednoznačne hračky. Viacerí rodičia sa ale trápia s množstvo hračiek, s ktorými sa dieťa ani nezahralo a zbytočne zaberajú veľa miesta. Niekedy treba skôr zainvestovať do hračiek, ktoré dieťa využije a ešte ho aj niečo naučia.

Darčeky pre malých vedcov

Každé dieťa chcelo byť v útlom veku vedcom. Ak máte takéhoto vedca aj vy doma, využite všetky možné akcie na kúpu kvalitného vybavenia pre malých vedcov. Nesmú chýbať predovšetkým kvalitné mikroskopy, s ktorými sa dieťa zahrá na dlhšiu dobu a neprestanú ich nudiť hneď po chvíli. K mikroskopu odporúčame dokúpiť prírodovednú encyklopédiu.

Nový bicykel

Pohyb je pre dieťa veľmi dôležitý, obzvlášť v dnešnej dobe, kedy trávia veľa času pri počítačoch. Ak zainvestujete do nových bicyklov pre svoje ratolesti, budete mať istotou, že išlo o dobrú investíciu. Ak plánujete kúpu ešte teraz v lete, podnikajte spoločné výlety na bicykloch. Možno si vaši potomkovia spočiatku pofrflú, ak však vymyslite pekné trasy, ktoré spríjemnite zaujímavým programom, uvidíte, že z takýchto cyklotrás sa stane zaužívaná činnosť.

Stanovačky v prírode

Zážitky sú najkrajšími darčekmi, o tom nikto nepochybuje. Každá rodina spomína na to, kedy spolu chodievali na stanovačky. Aj keď sú dnešní rodičia viac pohodlní a do prírody sa im moc nechce, je potrebné myslieť, aký pozitívny vplyv to má na duševný a fyzický vývoj ratolestí.

Odporúčame im pripravovať stanovačky v prírode. Bude to skvelý zážitok, na ktorý nezabudnú.

Samozrejme nezabudnite pripraviť aj aktivity – schovávačky, spoznávanie stromov a pod.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.