Jednoduché tipy a triky, ako si udržať poriadok a čisto v kuchyni

0 46

Máloktorá gazdinka pri varení jedla zanechá po sebe čistú kuchyňu. Upratovanie kuchyne je častokrát únavné a viaceré z vás si pritom poriadne zahromžia.

Ak si chcete udržiavať v kuchyni poriadok a čisto, poradíme vám jednoduché tipy a triky ako na to.

Triedenie odpadu a čistenie koša

Ak si chcete udržiavať poriadok v kuchyni, veľmi dôležité je už pri navrhovaní kuchyne dať si zakomponovať do kuchynskej linky odpadkový kôš na plasty, kovy a biologický odpad. Takto môžete všetko triediť a prispejete tak k zlepšeniu životného prostredia. Jednotlivé koše ale nezabúdajte dôkladne čistiť, aby vám z nich nešiel nepríjemný zápach. Tieto koše odporúčame čistiť obyčajnou horúcou vodou zriedenou s octom. Odstránite zápach a zároveň miesto dôkladne vydenzifikujete. Takýmto spôsobom odporúčame umývať aj výsuvné drôtené koše, kde skladujete potraviny.

Umývajte pracovnú dosku vždy po varení

Keď čistíte zeleninu, ovocie, alebo krájate mäso, ani si neuvedomíte, ale popritom zašpiníte aj pracovnú dosku. Vždy po varení dôkladne vyčistite celú plochu pracovnej dosky, ideálne prípravkom na riady a hubkou na riady. Odporúčame vám ale na toto čistenie vyhradiť si zvlášť hubku, na ktorú keď aplikujete ocot, môžete ňou prejsť celú plochu pracovnej dosky.

Používajte policový papier

Prach a špina sa usádza aj v zásuvkách. Ak ste si dali namontovať moderné zásuvky s funkčnými výsuvami pre zásuvky, odporúčame vám dávať do zásuviek kvalitný policový (kuchynský) papier. Zabráni poškriabaniu vnútornej strany a chráni zásuvky pred prachom a špinami. Po čase tento papier jednoducho vymeníte za nový a vaše zásuvky budú vyzerať nielen čisto, ale aj novo.

Dávajte pozor na čistotu v kuchyni a okrem vyššie spomínaných tipov a trikov, ako si udržať kuchyňu čistú vám odporúčame dôkladne a pravidelne čistiť vnútro elektrickej rúry a samozrejme aj povrch varnej elektrickej, či plynovej dosky.

Zdroj obrázka:

Autor: Peshkova / Shutterstock.com

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.