Keď nám zuby robia veľké problémy

0 13

Keby sme sa spýtali svojich známych, ale aj cudzích, ktorého lekára sa najviac boja, väčšina by odpovedala zubár. Zubári sú najväčším postrachom nielen detí, ale aj dospelých. Aj keď viacerí z nich neustále apelujú na chodenie preventívnych prehliadok, stále dosť ľudí tento príkaz ignoruje a chodí k zubárovi len vtedy, keď ho niečo bolí.

Zuby nám za život spôsobia veľa prebdených nocí, no niekedy si z tento stav môžeme sami. Správna starostlivosť o zuby dokáže totiž predchádzať množstvom problémov.

Záchrana zubov

Pri nesprávnej starostlivosti môže dôjsť k úplnému znehodnoteniu zubu, kedy nebude možná ani záchrana. Takýchto prípadov však nie je veľa, nakoľko poškodený zub dá o sebe vedieť bolesťou a akýkoľvek začínajúci zápal cítime. Ak vám ale zubár povie, že budete musieť podstúpiť endodonciu, netreba to brať tragicky. Aj keď zub je výrazne poškodený, práve zásahom lekára, čiže endodonciou, vám ho ale dokáže zachrániť.

Ako ale prechádzať kazom?

Ak ale chcete predchádzať kazom a vyhnúť sa vŕtaniu a trhaniu zubov, je potrebné myslieť na pravidelné čistenie zubov. Možno si poviete, že robíte všetko dobre, avšak zamyslite sa, naozaj si zuby čistíte pravidelne a správne? Na internete, ale najmä u zubárov a na zubnej hygiene sa dozviete, ako správne čistiť zuby. Samozrejmosťou je aj správne vybavenie. Nesmie chýbať kvalitná značková zubná kefka s jemným štetinkami, medzizubné kefky, jednozväzková kefka a kvalitná zubná pasta s ústnou vodou. Pomôcť si môžete aj prírodnými práškami na čistenie zubov. Tie totiž neničia zubnú sklovinu.

Takéto vybavenie by mal mať každý, vrátane tých, ktorí si dali spraviť umelé zuby a zubné náhrady.

Kvôli zubom si dávajte pozor aj na to, čo zjete. Káva napríklad farbí zuby a sladkosti im tiež veľmi nepomáhajú.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.