Objavte krásu talianskych pláží a históriu nádherných ostrovov v ich blízkosti

0 23

Spolu s fantastickým jedlom si môžete vychutnať každý jeden detail tejto nádhernej krajiny, ktorá ponúka turistom každoročne niekoľko štipľavých scenérií, neskutočne pekné miesta a nekonečný príbeh starobylých pamiatok. Takto bude vyzerať vaša najbližšia dovolenka, ak si vyberiete Taliansko.

Talianske pláže
Talianske pláže

Dobrý život

Bez ohľadu na to, do ktorej časti tejto najznámejšej „topánky“ sa dostanete, nájdete tu obrovské množstvo príležitostí na strávenie príjemných dní. Obľúbená destinácia turistov z celého sveta chytí za srdce aj vás. Pohrá sa s vašimi chuťovými pohárikmi, pretože určite neodoláte poháru talianskeho vína a chrumkavej pizzi. Perfektné scenérie tunajších pláží s malými kaviarňami sú ako tá najkrajšia pohľadnica, ktorá sa vám navždy vryje do vašej pamäti. Pokiaľ nezabudnete poistenie na dovolenku, môžete si takýto luxus užívať bez veľkých obmedzení a plným dúškom.

Dramaticky nádherná krajina

Najvzácnejšie regióny v Taliansku vám poskytnú celkom odlišné príbehy. Dielo matky prírody tu spoznáte na prvý pohľad, od lesklých jazier až po vyvýšenú horskú plochu. Ak budete dovolenkovať v Taliansku, prekvapia vás čisté pláže ohraničené zalesnenými svahmi, promenádami lemovanými stromami a architektonickým skvostom malých vil.

TIP: cestovne poistenie

Talianske ostrovy

Dovolenka do Talianska nie je obmedzená iba na pevninu. Na špičke „topánky“ Talianska je Sicília, ktorá má nádherné pláže, starobylé ruiny a priateľské strediská cestovného ruchu. A potom je tu nádherne rozmanitá Sardínia so svojimi špecifickými vnútornými, ale slnečnými plážami. Olbia bude vašou bránou k najznámejšiemu pobrežiu tohto ostrova – 34 kilometrov dlhej Costa Smeraldy.

Ak ste predtým nikdy neboli na Sardínii, môžete si myslieť, že tento ostrov bude kondenzovanou kópiu talianskej pevniny, opak je pravdou. Príjemný rozdiel nájdete už v jazyku, ktorým sa tu komunikuje a architektúre. Nech sa ale vyberiete na ktorúkoľvek časť ostrova, vždy to bude nenáročná dovolenka, ktorá vás príjemne prekvapí.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.