Perly sú investíciou do budúcnosti

0 59

Šperky z perál patria k ženám od pradávna. Niektoré ženy nosia perlové šperky len pri zvláštnych príležitostiach, do spoločnosti, ale poznáme aj ženy, ktoré ich volia aj na bežný deň. Perly nemusia vždy predstavovať len atraktívny módny doplnok, ale môžu byť aj veľmi zaujímavou kapitálovou investíciou. Zatiaľ čo pri väčšine drahých kovov môžete investovať buď priamo – nákupom drahého kovu, alebo nepriamo – nákupom cenných papierov, u periel možnosť nepriamej investície neexistuje. Investovať do periel sa dá len priamo – nákupom konkrétnej jedinečnej perly.

Perlový set
Perlový set

Cena perál na kapitálovom trhu v posledných rokoch rastie. Hodnota perál má však veľmi široké rozpätie. Napriek tomu, že najlacnejšie perly si máte možnosť kúpiť aj za menej ako 10 eur, najdrahšie prírodné morské perly majú cenu rádovo miliónov eur. Z toho vyplýva, že prírodné morské perly majú skutočne veľkú investičnú hodnotu. Nákup perly je jednou z možností ako investovať svoje peniaze i pre väčšinu z nás – drobných investorov. Rozhodnúť sa môžeme pre nákup prsteňa s jednou osadenou perlou, ale aj pre perlový náhrdelník.

Perlový náhrdelník
Perlový náhrdelník

A ako si vybrať tie správne perly? Odpoveď na túto otázku nie je jednoduchá. Všetky perly vytvorené živočíchmi sú prírodné. Počtom sú najviac zastúpené riečne kultivované perly, ktorých získanie je relatívne najjednoduchšie. Morských lovených perál je podstatne menej. Ich získavanie je aj dnes veľmi náročné, pretože si vyžadujú potápanie a zbieranie perlorodiek vo veľkých hĺbkach. Tento náročný spôsob získavania perál je jedným z faktorov, pre ktorý je tento druh periel najvzácnejší a má najvyššiu hodnotu.

Nákup perál teda môže spojiť výhodnú kapitálovú investíciu a radosť z elegantného módneho doplnku. A navyše, perly nikdy nezostarnú.

https://www.buka.sk/zivot-uslachtilych-peral

 

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.