Praktické rady, ktoré oceníte pri výbere spoločenských šiat

0 72

Elegantné šaty musí mať každá žena v šatníku. V prípade spoločenskej akcie sú práve spoločenské šaty to, po čom by ženy mali siahať.

Ak vás v blízkej dobe čaká nejaká spoločenská udalosť a plánujete si kupovať nové spoločenské šaty, aké rady oceníte pri výbere?

Dôkladne si pomerajte miery

Ak sa rozhodnete objednávať moderné spoločenské šaty cez internet, dôkladne si pomerajte miery. Na každom eshope so spoločenskými šatami nájdete rozmery šiat. Ak budete vedieť svoje miery, jednoduchšie si vyberiete vhodné spoločenské šaty, ktoré si budete môcť obliecť na spoločenskú udalosť.

Ak si ale budete vyberať šaty v kamennej predajni, vtedy sa riaďte konfekčnou veľkosťou. Môže sa stať, že vám nebude sedieť, ale všetko to záleží od strihu spoločenských šiat.

Môže sa stať, že nenájdete na prvýkrát vhodné šaty, preto vám radšej odporúčame vyberať v dostatočnom predstihu.

Dĺžka šiat

Pri výbere spoločenských šiat majú ženy ako takú predstavu, aké šaty by chceli. V prvom rade je ale potrebné ujasniť si, či si chcete kúpiť nové krátke spoločenské šaty, alebo uprednostníte nové dlhé spoločenské šaty. Dĺžku šiat prispôsobujte pohodliu, udalosti, ale aj veku. Ak sa chystáte na ples, uprednostnite skôr dlhé spoločenské šaty. Ak idete na svadbu a máte dlhé chudé nohy, nebojte sa ich odhaliť práve v krátkych spoločenských šatách.

Ženy v zrelšom veku, resp. ženy, ktoré nemajú ideálne krivky, by skôr mali uprednostňovať dlhé spoločenské šaty. Tie zakryjú širšie boky, stehná a lýtka.

Farebné prevedenie

Ak sa daná spoločenská udalosť koná v letnom období, odporúčame vám uprednostňovať svieže, pastelové farby. Zvýraznia opálenú pokožku a omladia vás.

Na plesy v zime odporúčame nosiť skôr tmavšie farby – kráľovskú modrú, sivú, čiernu, ale aj červenú, či bordovú. Farebné prevedenie ale odporúčame ladiť k farbe vlasov.

Zdroj obrázka:

Autor: hbpictures / Shutterstock.com

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.