Praktické rady, ktorými si riaďte pri umývaní kuchyne a kúpeľne

0 26

Upratovanie patrí medzi činnosti, ktoré nám príliš nevoňajú, ale nevyhneme sa im. Tá, ktorá upratuje poctivo celý týždeň, nestrávi sobotňajšie doobedie a popoludnie upratovaním a vyhradí si čas len pre seba, pre svoje hobby. Najviac času vám zaberie najmä umývanie kuchyne a kúpeľne. Ak chcete mať dôkladne čistú kuchyňu a kúpeľňu, riaďte sa tými radami.

Umývanie
Umývanie

Po umývaní riadu vyčistite drez a okolie vodovodnej batérie citrónovou šupkou

Pri umývaní kuchyne sa snažte vyhýbať silným a dráždivým chemikáliám a skúste použiť to, čo máte v kuchyni. Teraz v zime u vás jednoznačne nesmie chýbať citrón. Keď už šťavu z citróna vytlačíte a ostane vám len šupka, nevyhadzujte ju, ale použite ju na čistenie keramického umývadla a vodovodnej batérie. Pomôže vám odstrániť nečistoty, a to bez toho, aby ste podráždili pokožku na rukách a svoje dýchacie ústrojenstvo.

Takýmto spôsobom nemusíte čistiť len umývadlo a drezovú batériu v kuchyni, ale i v kúpeľni. Uvidíte, že vaše umývadlo a batéria budú vyzerať ako nové.

Odstráňte vlasy zo zeme

Aj vy ste si všimli množstvo vlasov na zemi až keď ste sa rozhodli ju umývať? Vlasy nám jednoducho padajú a ak si chcete umývanie podlahy v kúpeľni, ale i v kuchyni uľahčiť, odporúčame vám podlahu si najprv povysávať a následne potom poumývať. Podlaha sa vám bude ľahšie umývať, keď si vlasy a malé odrobinky povysávate. Možno sa trošku viac narobíte. Nebudete mať ale pocit, že si pri umývaní podlahy handrou špinu a vlasy roznášate po miestnosti.

Utierajte škáry v okolí vane a sprchového kúta

Pri sprchovaní sa vám určite podarí prsknúť na obklad a dlažbu. Staré tričko alebo novú švédsku utierku si nachystajte do kúpeľne a vždy po sprchovaní poutierajte mokré steny a dlažbu. Sústreďujte sa najmä na škáry, kde sa vie hromadiť najviac plesne.

Ak chcete, aby vaša kuchyňa a kúpeľňa boli čisté, držte sa našich predchádzajúcich rád a uvidíte, že sa aj po rokoch budete môcť pochváliť peknou kúpeľňou a kuchyňou.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.