Príďte si oddýchnuť do Demänovskej doliny, konkrétne do lyžiarskeho strediska Jasná

0 12

Demänovská dolina patrí k najkrajším dolinám na Slovensku. Je známa aj vďaka lyžiarskemu stredisku Jasná, ktoré sa nachádza v jej samom závere. 

Ak práve teraz uvažujete nad miestom, kde by ste si dokonale oddýchli, vyberte sa práve do Nízkych Tatier, do Demänovskej doliny a do Jasnej.

Jasná cez zimu

V lyžiarskom stredisku Jasná nájdete viacero pekných hotelov. Niektoré si bežný smrteľník nemôže dovoliť, niektoré hotely sú zase lacné. Ak si chcete nájsť moderný hotel v Jasnej, hľadajte si ho priamo v centre Jasnej, avšak aj na okrajoch nájdete pekné hotely.

Lyžiarske stredisko Jasná je dlhé a kým prejdete z jedného konca na druhý, musíte počítať s poriadnou prechádzkou. V tomto stredisku však jazdia autobusy každú chvíľu, preto ak nie ste turisticky zdatný, môžete využiť miestny autobus.

Jasná má najväčší počet vlekov v celých Nízkych Tatrách

Ak si chcete dobre zalyžovať, v tomto stredisku si naozaj veľmi dobre zalyžujete. Najkrajšie zjazdovky sú na Priehybách, Záhradkách, ale aj priamo pod Chopkom.

Keď sa vyveziete pod Chopok, odporúčame vám aspoň raz vyjsť si priamo na Chopok. Nie je to žiadna náročná túra, nemajte obavy. Ak však radi turistikujete, zájdite si až na najvyšší vrchol Nízkych Tatier – na Ďumbier. Výhľady sú tam naozaj čarokrásne aj cez zimu a aj v lete.

Ubytovanie v Jasnej si však zajednávajte v predstihu. Ak chcete naozaj luxus, počítajte s tým, že tie najlepšie termíny v tých najmodernejších hoteloch budú rýchlo vybookované.

Čo sa vám oplatí pozrieť v Jasnej a Demänovskej doline?

Ak chcete spoznať okolie strediska Jasná, odporúčame vám navštíviť tieto pekné miesta. Na začiatok si spravte prechádzku k Vrbickému plesu, ktorého fauna a flóra vám vyrazí dych najmä v teplých mesiacoch. V teplom počasí si spravte turistiku aj na vyhliadkovú vežu, na ktorú sa dostanete z Bielej Púti. Cestou uvidíte aj pamätník Jána Švernu a aj symbolický cintorín venovaný obetiam Nízkych Tatiet.

V Demänovskej doline si nenechajte ujsť Demänovské jaskyne – Demänovskú jaskyňu Slobody a Demänovskú ľadovú jaskyňu.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.