Rustikálny interiér a elementy, ktoré ho definujú

0 8

Kto by nemal rád ten šarm a teplo, ktorá priam sálajú z rustikálneho interiéru! Ak by ste ho chceli riešiť aj vo vašej domácnosti, tieto momenty by ste rozhodne nemali vynechať!

Surové drevo a kameň

Toto je asi jeden z najdôležitejších prvkov rustikálnych interiérov. Ak tento štýl chcete napasovať do staršieho domu, je dôležité zachovať jeho charakter a originalitu architektonických prvkov – len pekne ukážte tú kamennú stenu! Pokiaľ ho riešite v novostavbe, nezabudnite na kamenný krb. Moderné rustikálne riešenia nezabúdajú ani na piatu stenu – strop. Mohutné trámy a doslova look starých katedrál sú momenty, ktoré rustikálny štýl charakterizujú.

Jednoduché prírodné látky

Prirodzený vzhľad rustikálneho a pritom moderne vyzerajúceho bývania prichádza aj skrz bielizeň, koberce alebo čalúnenie. Bežnou a vôbec nie zlou voľbou sú jednoduché tkaniny bez potlače. Takže ak ste milovníkom rustikálneho, nechoďte do veľkých dekorácií a ponechajte neutrality a naturálnosť ako len môžete. Juta, sisal a vrecovina sú materiály, ktoré by ste mali preferovať.

Moderný nábytok a vybavenie

Hlavnou úlohou rustikálneho štýle dnes je skombinovať čaro a teplo rustikálna so všelijakými možnými vymoženosťami a štýlom doby. Ideálnym je mid-century rustikálny nábytok, koža či drevo. Interiér by mal používať čisté línie a praktické ukladacie priestory, v ktorých môžete schovať moderné spotrebiče.

Izby s výhľadom

Ďalšou dôležitou vlastnosťou rustikálnych priestorov sú veľké okná. Nie je bez zaujímavosti, že fakticky sa jedná o prvok, ktorý je preferovaný aj vo vyložene moderných interiéroch. Moderný aj rustikálny domov je otvorený, plný svetla, čo najlepšie symbolizujú práve veľké okná. Vyznávači rustikálna chcú byť čo najbližšie svetu tam vonku, preto aj je najvyššou prioritou tenučká línia medzi interiérom a exteriérom.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.