Super triky, ktoré vám uľahčia upratovanie kuchyne

0 71

Aj vás trápi večný neporiadok v kuchyni aj napriek tomu, že ju každý deň minimálne raz čistíte? Musíte si uvedomiť, že kuchyňa je miestnosť, kde jedávajú vaši rodinní príslušníci a kde pripravujete jedlá, takže nemôžete očakávať, že sa tento priestor nezašpiní.

Kuchyňa
Kuchyňa

Ak si chcete upratovanie kuchyne uľahčiť, vyskúšajte tieto super triky. Uvidíte, že vám všetko pôjde ľahšie a kuchyňa bude čistá.

Sóda bikarbóna na čistenie drezu

Ak máte škvrny v dreze a ani ten najlepší čistiaci prostriedok vám nepomohol vyčistiť váš pekný kameninový granitový drez, vyskúšajte sódu bikarbónu. My vám ju odporúčame používať v menšom množstve – v opačnom prípade by ste mohli materiál poškodiť. Využívajte ju najmä na čistenie sifónu a okolia odtoku.

Ocot na čistenie kuchynskej linky

Kuchynská linka, ale aj pult sa vedia zašpiniť najrýchlejšie. Na jej čistenie môžete okrem čistiaceho prostriedku použiť zdravší ocot. Na hubku si nakvapkajte pár kvapiek octu a pretrite ním špinavé miesta. Keď miesto vyčistíte hubkou s octom, hubku si prepláchnite a následne celú plochu umyte čistou vodou a vyutierajte dosucha.

Ocot nie je žiadna chemikália, takže sa nemusíte obávať toho, že by vám celá kuchyňa smrdela od chémie. Pri čistení kuchynskej linky dávajte pozor, aby vám ocot nekvapol na elektrické zásuvky.

Triedenie odpadu

Ak nechcete mať kôš preplnený množstvom odpadkov, ktoré vám budú špiniť vnútro kuchynskej linky, trieďte odpad  a kúpte si sortery, čiže koše na triedenie odpadu. Ak takéto koše nechcete, uľahčite si upratovanie tak, že si staršie nepoužiteľné igelitové tašky vyhradíte na odpad – najmä na plasty a sklo. Biologický odpad vynášajte hneď. Keby ste ho nevyniesli, zapáchal by vám celý kôš, aj keby bol poloprázdny a určite by ste museli zakaždým umývať aj celý kôš.

Vyskúšajte tieto vynikajúce triky a uľahčite si upratovanie kuchyne hneď aj zajtra. Uvidíte, že budete spokojné.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.