Svadobné trendy pre rok 2023

0 38

Ako naplánovať svadbu v súlade s trendmi na rok 2023? Využite moderné neónové nápisy, nezabudnite na Instax a buďte ohľaduplní k životnému prostrediu. Prinášame vám aktuálne svadobné trendy.

Neónové nápisy

Neóny boli, sú a budú v móde. Aspoň to tak vyzerá, pretože aj tento rok budú mať svoje čestné miesto na svadbách aj ďalších oslavách. Práve vďaka neónovým nápisom vzniknú krásne svadobné fotografie s nádychom retra. Či už si necháte na svoju svadbu nainštalovať neónové nápisy láska, love, wedding, forever, my, svadba alebo akékoľvek iné, uvidíte, že pôjde o najfotografovanejšie miesto.

 

Fotka ako výslužka pre svadobných hostí

Chcete svojich hostí niečím obdarovať? Buďte nápadití a využite to, že existuje Instax požičovňa. Namiesto toho, aby si svadobčania odnášali domov pečivo, kus svadobnej torty, hrnčeky s potlačou alebo sviečky, darujte každému z nich fotografiu, ktorú si sami odfotia. Na to vám práve poslúži moderný Instax, ktorý tlačí fotky ihneď po ich vytvorení. 

Náš tip: Ak chcete ušetriť na vytváraní fotokútika, položte Instax na jeden zo svadobných stolov a pomocou kartičky hostí informujte, že si môžu na pamiatku urobiť vlastnú fotografiu.

Autentické fotografie

Pokiaľ sa bude v roku 2023 na niečo klásť ešte väčší dôraz, tak na autentickosť. To, samozrejme, neznamená, že vám má svadobné fotografie zhotovovať strýko na svoj zastaraný mobilný telefón. Prítomnosť profesionálneho fotografa na svadbe je žiadaná. Avšak namiesto statických fotiek, ktoré pôsobia príliš strojene, ho poproste o momentky a autentické snímky. Práve tak bude najlepšie zachytená svadobná atmosféra a veslica.

Perly ako svadobné trendy

Veľký comeback tento rok oslávia perly. Môžu sa vyskytovať vo forme náušníc, výšiviek na šatách, v podobe náhrdelníka alebo na svadobnej torte. Vyzerajú nežne, romanticky aj luxusne. Skvele sa hodia aj na svadby ladené do boho a rustikálneho štýlu, pretože v kombinácii s čipkami a drevom vyniknú.

Udržateľnosť

Zabudnite na ohňostroje, pretože tie tento rok čaká ešte väčší bojkot ako vlani, a voľbu kvetov a občerstvenia na svadbu prispôsobte lokálnym zdrojom. Kvetinové farmy nie sú žiadnou novinkou a s ich pomocou môžete mať na svadbe krásne čerstvé kvety zo slovenských lúk a hájov. Lokálne a sezónne suroviny sú tiež stávkou na istotu a naša planéta túto voľbu taktiež ocení. Udržateľnosť je totiž horúcou témou a brať ohľad na prírodu nie je rozhodne na škodu. Udržateľné správanie je dokonca považované za jeden z tohtoročných svadobných trendov.

Originálne svadobné menu

Chcete, aby vaša svadba prebiehala v súlade s tradíciami? Ak áno, voľba vášho menu je jasná:

  • domáca slepačia s mäsom, zeleninou a rezancami,
  • bravčová panenka v slaninke na talianskej polpe, tymianová ryža, opekané zemiaky,
  • dezert ku káve – svadobné koláčiky.

Avšak stále viac párov sa od tradičných pokrmov vzďaľuje a snaží sa pre svojich hostí prichystať netradičné občerstvenie.

Do úvahy sa berú nielen rôzne alergie, ale tiež sa hľadí na vegetariánov a vegánov. Tí si tak aj na svadbe môžu dopriať skvelé jedlo a neskončiť pri jednej miske šalátu. Ak chcete svojich hostí prekvapiť, poraďte sa pri tvorbe menu s nejakými kuchármi alebo posnorte na internete a inšpirujte sa netradičnými svadobnými pokrmami.

Svadby pod holým nebom

Pretože svetová pandémia ovplyvnila to, ako v posledných rokoch prebiehali svadobné obrady, množstvo svadieb sa odohrávalo pod šírou oblohou. Tento trend sa ujal – a tento rok sa očakáva, že počet vonkajších svadieb sa ešte navýši. Ideálne sú vonkajšie svadby, samozrejme, v lete, ale aj napriek tomu nezabúdajte na stany a neďaleké zázemie v prípade nečakanej zmeny počasia.

Naplánujte si udržateľnú svadbu s neónovými nápismi, Instaxom pod šírou oblohou a s netradičným svadobným menu. A aké svadobné trendy nebudú chýbať vám?

 

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.