Tipy na zatraktívnenie chaty a jej okolia

0 9

Tohtoročné leto bude iné ako to minuloročné. Vzhľadom na aktuálnu situáciu, kedy boli viaceré ubytovacie zariadenia zavreté, budú rodiny s deťmi uprednostňovať skôr vlastné chaty. Ten, kto má chatu, má teraz veľkú výhodu. Má tak možnosť stráviť dovolenku v bezpečí mimo domova.

Ako si ale zatraktívniť chatu a jej okolie? Dáme vám pár dobrých tipov.

Nová krbová vložka

V moderných chatách býva súčasťou aj krb. Ak máte na chate starú piecku, odporúčame vám vymeniť ju za nový krb, či krbovú vložku. Medzi obľúbené a predávané značky krbových vložiek patrí značka Kratki. Kvalitné krbové vložky Kratki sú vysokokvalitné, trváce a majú moderný dizajn, ktorý sa bude páčiť aj tým náročnejším.

Ak chcete zatraktívniť chatu, investujte do nového krbu, či krbovej vložky. Bude to síce väčšia investícia, ale oceníte ju nielen teraz cez leto, ale najmä v chladnejšom ročnom období. Byť na chate a pozerať na krb, v ktorom sa kúri – to je dokonalá romantika, ktorú ocenia nielen rodiny, ale aj zamilované páry.

Nezabúdajte si k novému krbu dokúpiť nové krbové náradie. Kvalitné krbové náradie nikdy nie je na škodu, najmä ak ste sa rozhodli investovať do nového krbu, či krbovej vložky.

Nové drevené oplotenie chaty

Ochrana nehnuteľnosti by pre majiteľov mala byť prioritou a platí to aj pri chatách. Skúste reštaurovať oplotenie, poprípade vymeňte staré zničené oplotenie za nový drevený plot. Drevený plot dokážete namontovať aj bez akejkoľvek pomoci odborníka. Drevené dosky ale dôkladne natrite ochranou pred červotočmi, ktorí by vám nový drevený plot mohli pomerne rýchlo znehodnotiť. A ako už býva zvykom, na jednotlivé diely plotu zaveste hlinené krčahy, či smaltové alebo hlinené hrnčeky.

Nové závesy, obrusy, koberce

Nový bytový textil bude príjemným osviežením interiérových priestorov. Ak máte chatu ladenú do vidieckeho štýlu, odporúčame kupovať, alebo si vyrobiť nové obrusy, či závesy s ľudovými výšivkami. Čo sa týka materiálu, uprednostňujte buď 100% bavlnu, ale ideálne skôr ľan, lebo zmes ľanu a bavlny.

Zdroj obrázka:

Autor:  Janis Smits / Shutterstock.com

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.