TOP zaujímavosti o ikonickej módnej značke Calvin Klein

0 97

Calvin Klein je jednou z najžiarivejších hviezd módneho neba už niekoľko desaťročí. A Calvin Richard Klein je človekom, ktorý značke vdýchol život a slávu. Pripravili sme pre vás niekoľko zaujímavostí o legende CK.

Značke Calvin Klein
Značke Calvin Klein

1. Calvin Richard Klein, podobne ako mnoho slávnych Američanov, je synom imigrantov. Leo a Flore, Calvinovi rodičia, utiekli z Európy pred rastúcimi hrozbami nacizmu.

2. Calvin sa narodil roku 1942 v Bronxe, neslávne známej New Yorkskej štvrti. Tvrdé podmienky však jeho život negatívne nepoznamenali. Práve naopak, Kleinovci boli súčasťou silnej židovskej komunity, z ktorej v tých časoch vzišlo niekoľko slávnych dizajnérov, napríklad aj Ralp Lauren.

3. Pre mladého Calvina bola najväčšou inšpiráciou jeho babka – krajčírka. Tínedžerské roky strávil samo-štúdiom dizajnu a navrhovaním vlastných modelov. Päť rokov pracoval ako učeň pre rôzne firmy v New Yorku. V tých časoch zarábal len niečo viac ako 120 dolárov za týždeň, aj na tie časy v Amerike nič-moc.

4. Do vlastného biznisu sa Calvin Klein pustil ako 25 ročný s pomocou svojho priateľa z detských čias, ktorý mu požičal 10 000 dolárov na rozbeh firmy. Dlh bol splatený veľmi rýchlo, veď za prvé štyri roky fungovania firma zarobila viac ako 4 milióny dolárov!

5. Na začiatku svojej kariéry očaril C. Klein, respektíve jeho modely, ikonu vtedajšieho módneho priemyslu menom Mildred Custin. Tá bola, výmenou za exkluzivitu, ochotná uzavrieť s vtedy ešte neznámym tvorcom zmluvu na krásnych 50 000 dolárov, vďaka ktorej mohol Klein vystavovať vo veľkom obchodnom dome Bonwit Teller.

6. Značka Calvin Klein stavila pri svojej ceste za slávou na provokatívnu formu propagácie so silným sexuálnym podtónom. Pamätná je napríklad reklama s rozkročenou Brooke Shields, ktorá sa pýta: Chcete vedieť čo je medzi medzi mnou a mojimi Calvinkami? Nič…“ Dosť odvážny počin na 16ročné dievča.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.