Vratné plastové obalové systémy vo firmách predstavujú budúcnosť

0 22

Téma separácie je v súčasnosti aktuálna aj vo firmách. Nielen domáci spotrebitelia, ale aj firmy, ktoré exportujú tovar, využívajú obaly, ktoré zaťažujú životné prostredie. Ak chceme zachovať Zem pre ďalšie generácie, je potrebné zamerať sa na využívanie vratných plastových obalových systémov.

Ochrana životného prostredia pred jednorazovými plastovými obalmi

Aj keď recyklácia plastových obalov bude oficiálne rozbehnutá až o pár rokov, viaceré obchodné reťazce chránia životné prostredie tým, že odmietajú plastové sáčky a potraviny (najmä zeleninu a ovocie) nebalia do plastových obalov. Ak by sa situácia týkajúca sa ochrany životného prostredia prestala riešiť, o pár rokov by moria a oceány boli zahltené množstvom jednorazových plastových obalov, ktoré sa budú na Zemi rozkladať niekoľko stoviek rokov. Vedeli ste, že prvý plastový obal, ktorý bol vyrobený a použitý, je stále ešte nerozložený?

Je dokázané, že ak sa situácia nebude riešiť, v roku 2050 by sa malo na skládkach a v prírode ocitnúť okolo 12 miliárd ton plastového odpadu. Údaje z roku 2015 potvrdzujú, že z 8,3 miliárd plastového odpadu približne 6,3 miliárd ton je už odpadom.

Ak chcete prispieť k zlepšeniu životného prostredia, odmietajte plastové tašky, igelitové sáčky, plastové slamky a aj vatové tyčinky do uší. Firmy by mali odmietať jednorazové plastové obalové systémy a mali by sa zamerať na odolné vratné plastové obaly, ktoré sú vhodné na opakované používanie.

Čo sa zmení, ak sa budú používať vratné obalové systémy?

Zníži sa zaťaženie životného prostredia. Vratné obalové systémy sú vyrobené z kvalitného materiálu, ktorý je vhodný na viacnásobné použitie, čím sa zníži množstvo odpadu vyhodeného na skládke, či v prírode.

Kde sa využívajú?

Vratné obalové plastové systémy sa využívajú v rôznych odvetviach, napríklad v automobilovom priemysle, kde sa využívajú na prepravu malých dielov. Využívajú sa aj v nápojovom priemysle (nápojové prepravky), potravinárskom priemysle (kontajnery a prepravky pre potravinársky priemysel), v priemyselnej výrobe, v poľnohospodárstve, v poolingových službách, ale aj v maloobchodnej distribúcii.

Ak podnikáte v niektorom z týchto odvetví, je potrebné, aby ste si našli firmu, ktorá vám vyrobí vratné plastové obalové systémy určené na dlhodobé používanie.

Medzi najlepšie firmy, ktoré ponúkajú vratné plastové obalové systémy, patrí spoločnosť Schoeller Allibert, ktorá patrí medzi lídrov v oblasti recyklácie a aj ekológie. Plastová prepravka od tejto spoločnosti spĺňa tie najvyššie štandardy. Odborník z tejto firmy tvrdí, že práve plasty vykazujú v dlhodobom horizonte ideálne riešenie pre logistické a skladovacie účely. K prepravným systémom dodávajú aj náhradné diely, čo umožňuje firmám vymeniť poškodený diel a vyhnúť sa kúpe nového prepravného systému.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.