Vyberte si dobrú sedačku do obývačky

0 22

Používame ju dennodenne, no aj napriek tomu chceme, aby aj po rokoch vyzerala ako nová. Sedacie súpravy sú najdôležitejšími súčasťami obývacích izieb a pri ich výbere častokrát hľadíme na ceny. Ak vám ale vaša stará sedačka dosluhuje a uvažujete nad kúpou novej, poradíme vám, ako sa nepopáliť a vybrať si dobrú sedačku do obývačky, ktorá vám bude slúžiť roky.

Rozmery, ktoré máte k dispozícii

Plánujete meniť komplet celé zariadenie obývačky, alebo len sedačky? Vždy pri hľadaní kvalitnejšej sedačky musíte vedieť, aké rozmery máte k dispozícii. Takto budete vedieť, aký maximálny možný rozmer sedačky si budete môcť dovoliť. Nezabúdajme, že sedačky si musíte objednať a v priebehu pár dní vám ich buď dovezú, alebo si ich prídete vyzdvihnúť sami na predajňu. Určite by vás ale nepotešilo, keby nové sedačky, ktoré si kúpite, jednoducho do obývačky nezmestíte a budete nútení sedačku vracať, alebo predať.

Typ sedačky

Keď už budete vedieť, aký maximálny možný rozmer si budete môcť dovoliť, teraz prichádza na rad výber typu sedačky. Predajne s kvalitnými sedačkami ponúkajú moderné pohovky, rohové sedačky a najväčšie sedačky v tvare U. Posledné menované sú vhodné do obývačiek prepojených s jedálenskou časťou a celkovo do rodinných domov. Najvyužívanejšie sú však rohové sedačky, ale i pohovky.

Farebné prevedenie

Okrem rozmerov a typu sedačky rozhoduje aj farebné prevedenie. Keďže v posledných rokoch v interiérovom dizajne dominuje škandinávsky minimalistický štýl, odporúčame vám skôr zainvestovať do sedačiek v prírodných farbách. Odporúčame béžové, svetlé sivé, tmavé sivé, čierne, hnedé, slonovinové.

Pri vyberaní sedačky sa pýtajte aj na možnosť rozloženia sedacej súpravy. Keď si budete môcť sedačku rozdeliť na jednotlivé diely, ľahšie sa vám bude prenášať a nestane sa, že úplne novú sedačku oškriete o zárubne vchodových, ale i interiérových dverí.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.