Vytvorte zo svojich výrobných hál bezpečné pracovisko

0 11

Aj keď práce je viac než dosť a ekonomika je na tom dobre, viaceré firmy sa boria s problémami s nedostatkom kvalifikovaných zamestnancov. Často krát sú nútení prijímať zahraničných zamestnancov z Balkánu, ktorí sem prišli za lepšími podmienkami.

Ak vlastníte firmu a chcete prijímať nových zamestnancov, no máte problém niekoho zohnať, je dobré pozrieť sa na aktuálny stav vo firme. Vytvárate dobré podmienky na prácu všetkým zamestnancom vo výrobných halách? Samozrejme, že aj platové ohodnotenie zohráva dôležitú úlohu, avšak záujemcovia o prácu si všímajú aj to, ako zamestnávateľ myslí na zabezpečenie bezpečnosti hlavne vo výrobných halách.

Na čo by ste sa mali zamerať, aby ste dokázali z firemných výrobných hál vytvoriť bezpečné pracovisko?

Pracovné odevy

Keďže bezpečnosť dokážu zabezpečiť jedine ochranné pracovné pomôcky, začať by ste mali kvalitnými pracovnými odevmi. Zamestnanci pri vykonávaní práce a manipulácie s materiálom môžu ohrozovať svoje zdravie a práve od toho sú tu pracovné odevy, aby dokázali ochrániť zdravie zamestnanca pracujúceho vo výrobných halách.

Väčšinou sa jedná o montérky, pracovné bundy a pracovné nohavice. Nezabúdajte, že každý zamestnanec má inú veľkosť a preto je potrebné poznať miery.

Pracovné rukavice

Ak zamestnanci manipulujú ručne s nejakým materiálom, nemali by to robiť holými rukami. Okrem dobrých pracovných odevov je potrebné zabezpečiť dostatočný počet nových pracovných rukavíc, ktoré sú vhodné na daný typ práce. Akékoľvek znehodnotenie čo i len jednej rukavice môže ohroziť zdravie zamestnanca, preto by mal mať každý zamestnanec pridelených viac párov rukavíc, aby a dokázalo eliminovať riziko zdravotných problémov.

Vytvoriť bezpečné pracovisko nie je zložité. Chce to len nemyslieť na peniaze pri kúpe ochranných pracovných pomôcok, nakoľko práve bezpečnosť a zdravie sú na prvom mieste.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.