Využite pekné počasie a trávte s rodinou veľa času v prírode

0 9

Vzhľadom na súčasnú situáciu s pandémiou koronavírusu máme obmedzené možnosti v cestovaní. Príroda v okolí nášho domova nám ale ponúka možnosť vypnúť, oddýchnuť si po psychickej stránke a načerpať novú energiu.

Využite pekné počasie a trávte s rodinou veľa času v prírode.

Rúška vždy pri sebe

V momentálnej situácii je náročnejšie nájsť miesto, kde nebude vysoká koncentrácia ľudí, avšak každý svoje okolie dobre pozná a vie, kde nájde miesto s minimom, resp. žiadnymi ľuďmi. Nezabúdajte, ale, že rúška sú veľmi dôležité a mali by ste ich mať vždy po ruke. Ak nikto nebude v okolí len osoby, s ktorými žijete v spoločnej domácnosti, nemusíte mať rúška na ústach. Ak ale vidíte, že niekto sa blíži, je potrebné si rúška opäť nasadiť. Ide predovšetkým o vašu bezpečnosť, preto nič nepodceňujte.

Pozitívny vplyv prírody na ľudský organizmus

Pobyt v prírode oceníte nielen vy, ale aj deti. Príroda pomáha čistiť pľúca, zlepšuje okysličovanie krvi a zároveň posilňuje náš imunitný systém, čo je práve v tomto období veľmi dôležité.

Nepodceňujte ale prípravu na turistiku, či prechádzky v prírode. To, že budete mať pri sebe ďalekohľady, ktoré vám poskytnú výhľad na vzdialené objekty, neznamená, že máte všetko, čo budete potrebovať.

Tekutiny

Dehydratácia a úpal – tieto dve nepríjemnosti vám môžu pokaziť prechádzku a turistiku v prírode. Nezabúdajte si preto so sebou vziať aj dostatok tekutín. Keďže teplých slnečných dní bude čoraz viac, netreba podceniť počasie na prechádzke a turistike a je potrebné nosiť so sebou dostatok tekutín, či už pre seba, ale najmä pre deti.

Využite pekné počasie na prechádzky v prírode. Stereotyp, ktorý sme zažívali keď sme trávili väčšinu času len doma, môžeme „zničiť“ práve turistikou, či prechádzkami v prírode. Opäť odporúčame uprednostňovať menej frekventované miesta. Nezabúdajte deťom pripraviť zaujímavé aktivity v prírode. Vezmite im detské ďalekohľady a pozorujte okolie spoločne, skúste hádať stromy v lese, dajte deťom úlohu vytvoriť krásnu kytičku z lúčnych kvetov. Všetko bude závisieť na vašej kreativite.

Zdroj obrázka:

Autor: Lucky Business / Shutterstock.com

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.