Ako si zorganizovať šatník, aby ste v ňom mali prehľad?

0 75

V prvom rade je dôležité si uvedomiť, že nie každá žena disponuje rovnakým úložným priestorom. Tie, ktoré bývajú na dome, si môžu dovoliť vyhradiť jednu konkrétnu miestnosť čisto len na odkladanie svojho oblečenia. Tie, ktoré bývajú napríklad v dvojizbovom byte, si toto samozrejme nebudú môcť dovoliť. Ako si ale spraviť poriadok v šatníku, aby ste v ňom mali prehľad nezávisle od toho, či bývate v dome, alebo v malom byte? Tu máte riešenie.

Prehľadný šatník
Prehľadný šatník

Sezónne oblečenie

Aby bol šatník prehľadný kedykoľvek, je potrebné si usporiadať oblečenie podľa aktuálneho ročného obdobia. Samozrejme, sú aj kúsky oblečenia, ktoré využívate počas celého roka. Aby ste ale pri hľadaní hrubého svetra nemuseli vyhádzať celý šatník, je nutné ho mať hneď po ruke, čiže vpredu. Momentálne je vonku zima, preto si oblečenie usporiadajte takto – do zadných poličiek si dávajte jarné a letné oblečenie a do popredných zimné a prechodné oblečenie.

Nemixujte nohavice s tričkami

V žiadnom prípade nedávajte do jednej police nohavice s vrchnými dielmi. Okamžite stratíte prehľad o tom, čo máte kde v šatníku. Vyhraďte si miesto na svetre, nohavice, legíny, krátke tričká a dlhé tričká. Poprípade si oblečenie usporiadajte aj tak, že si ho rozdelíte na domáce a na to, čo nosíte bežne do práce, na stretnutie s kamarátmi atď.

Priestor na vešanie

Možno sa vám zdá, že teraz nepotrebujete priestor na vešanie. Mnoho žien ale po čase prišlo na to, že niektoré kúsky oblečenia nemôžu byť zložené, pretože sú krčivého materiálu a je potrebné ich povešať. Ak sa chystáte nanovo zariaďovať svoju spálňu, respektíve šatník, vyberte si vstavanú skriňu, kde bude dostatok priestoru aj na vešanie, aj na ukladanie do políc. Priestor pod zaveseným oblečením využite napríklad na odkladanie kabeliek. Kabelky sa tak nemusia tlačiť v miniatúrnych šuflíkoch.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.