Ako reagovať na závistlivé okolie?

0 200

My ženy sme jednoducho také. Chceme sa páčiť, chceme všetku pozornosť a túžime byť mužmi celý život obdivované. Ako ale reagovať na závistlivé okolie (závistlivé ženy), ktoré vám jasne dávajú najavo, že vás nemajú rady?

 

Cudzie názory vás nemusia trápiť

Aj keď sa nám to možno hovorí ľahko, nemusíte sa pre tieto názory vôbec trápiť. Cudzie ženy a cudzie osoby, ktoré poznáte len z videnia alebo cez niekoho a nie ste s nimi v pravidelnom kontakte, vás vôbec nemusia zaujímať a trápiť.

Nadýchnite sa a vydýchnite. Je vám lepšie? Ak nie, myslite na to, že takýmto myslením škodíte len sama sebe a v podstate robíte všetko to, čo závistlivá osoba chcela dosiahnuť. Nenechajte ju vyhrať a urobte presný opak, čo čaká. Buďte v maximálnej pohode a uvidíte, že závistlivá osoba prestane a zameria sa na niekoho iného.

Provokáciou nič nevyriešite

Nesnažte sa danú osobu provokovať. Správajte sa tak, ako doteraz – buďte v pohode a dajte jej jasne najavo, že vám je jej názor úplne ukradnutý. Síce sa vám po konfrontácii danej osoby možno uľaví, neskôr vás môže vaša reakcia mrzieť a v podstate dosiahnete pravý opak, čiže budete sa správať ako daná osoba. Vždy si hovorte, že provokáciou nič nevyriešite. Zachovaním pokoja danú osobu nahneváte, ale môžete ju prinúť k tomu, aby s tým prestala. Veď koho by bavilo rýpať do niekoho, kto mu nevenuje pozornosť? Myslite na to, že danej osobe ide o získanie pozornosti a o nič viac.

Držte sa týchto rád a uvidíte, že závistliví ľudia sa na vás nebudú „lepiť“. Nechajú vás tak, pretože vedia, že u vás neuspejú.

Nekričte, nehrešte, netrápte sa. Cudzie osoby, ktoré nepatria do vášho života, vás nemusia zaujímať. Sústreďte sa len na svoju najbližšiu rodinu a kamarátov, ktorí sú naozaj skutoční kamaráti a budú pri vás stáť za každých okolností.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.