Rady a tipy ako sa baliť na cesty

0 86

Cestovanie a nové zážitky sú korením života. Hoci nie všetky veci s tým spojené sú aj príjemné, netreba sa spoznávaniu nového vyhýbať. Inšpirujte sa našimi malými tipmi, cestujte a najmä chystajte sa efektívnejšie.

Ako sa baliť na cesty
Ako sa baliť na cesty

Zbaľte len to, čo dokážete v pohode odniesť

„Toto tričko mám rada, bez tejto mikiny to tiež nepôjde no a tieto nohavice – ako by som ich mohla nechať doma?!“. Keď pri balení otvoríte šatníkovú skriňu, môže sa vám ako potrebné javiť takmer všetko v nej. Uvedomte si ale, že skriňu na chrbte či v rukách ťahať nemôžete. Vlastne, možno aj áno, ale bolo by to naozaj veeeľmi nepohodlné. A zbytočné. Zbaľte sa len do tej miery a váhy, s ktorou dokážete v pohode manipulovať. Všade sú predsa obchody, takže ak aj niečo zabudnete, vždy si to budete môcť kúpiť.

Ako na cestách nepútať zbytočnú pozornosť?

Aby ste celú svoju cestu nestrávili v strachu, nechajte čo možno najviac cenností a drahých vecí doma. Jasné, že svoje zážitky si budete chcieť zaznamenať a s fotoaparátom doma na polici by to asi nešlo. Ale drahé šperky, nápadné retiazky či prstene a iné podobné cennosti sa neoplatí prezentovať. Pútať zbytočnú pozornosť nemusíte ani nápadným oblečením. Voľte radšej menej výrazné farby a odtiene a budete v pohode.

Doklady a peniaze vždy na očiach

Dôležité veci majte vždy pri sebe a tak, aby ste ich mohli za každých okolností ľahko nájsť. To znamená doklady, letenky, telefón alebo napríklad lieky si zbaľte do malej príručnej taštičky, trebárs takej, čo sa dáva cez plece. Ak sa chystáte na cestu lietadlom, skúste si na letisku pre váš batoh či kufor vybaviť nálepku „krehké“. Pred tým, ako ju odovzdáte, si nezabudnite cestovnú batožinu spoľahlivo označiť. Napríklad stužkou alebo príveskom. Hlavné je, aby boli nezameniteľné.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.