2 dôležité veci, ktoré si nesmiete zabudnúť pribaliť na dovolenku k moru

0 62

Aj vy sa už neviete dočkať, kedy poletíte na dovolenku k moru a nohy si budete máčať v slanej teplej morskej vode? Letné mesiace tu máme onedlho a tak by ste práve v tomto období mali začať nakupovať opaľovacie krémy a hlavne plavky. Viete ale, čo by ste rozhodne nemali zabudnúť pribaliť do kufra?

1. Pevnú obuv

Aj keď väčšinu času strávite v pohodlných sandálach a šľapkách, vezmite si na dovolenku aj pevnejšiu obuv, ktorú využijete na dlhšie prechádzky – do mesta. Zíde sa vám najmä vtedy, ak plánujete na dovolenke aj fakultatívny zájazd, turistiku a podobne.

Odporúčame plátené tenisky s hrubšou podrážkou. Nebude vám v nich teplo a zároveň udržia vašu nohu pevnú aj pri dlhodobejšom chodení v ťažších terénoch. Ak idete tento rok napríklad na letnú dovolenku do Turecka, takáto obuv sa vám zíde. V okolí dovolenkového strediska je množstvo zaujímavosti, ktoré si budete chcieť pozrieť a na ktoré sa vám viac hodí pevná obuv ako šľapky.

2. Pokrývku hlavy

V každej prímorskej dovolenkovej destinácií je slnečné žiarenie intenzívnejšie, ako u nás doma. Do batožiny by ste si jednoznačne nemali zabudnúť pribaliť pokrývku hlavy nielen pre vás, ale aj vášho partnera a hlavne deti. Malým deťom berte na hlavu klobúčiky alebo šatky. Vám pomôže slamený klobúk a vášmu partnerovi klasická látková šiltovka.

Viete si predstaviť, keby ste celý deň trávili na slnku bez pokrývky hlavy? Pravdepodobne by ste dostali úpal a namiesto večernej romantickej prechádzky po pláži by ste museli ležať v posteli s ukrutnými bolesťami hlavy a zimnicou.

Medzi najslnečnejšie prímorské krajiny patrí Sardínia, Sicília, Korzika, ale i Cyprus. Ak sa chystáte na dovolenku na Cyprus, Sardíniu, Sicíliu a Korziku, ako prvé si baľte práve pokrývku hlavy.

Poprípade si ju dajte rovno na hlavu už po príchode na letisko.

Užite si letnú dovolenku plnými dúškami. Zabráňte tomu, aby vás po dlhodobom chodení boleli nohy a chráňte si hlavu kvalitnou pokrývkou hlavy.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.