Nosíte správny tvar nechtov? Zistite, aký sa k vám hodí!

0 1 551

Krása je pre človeka nevyhnutnou súčasťou života, pretože ovplyvňuje naše vnímanie, emócie a pocity. Väčšina žien preto trávi pri zachovaní dokonalého vzhľadu pomerne dosť času. A niekoľko minúť si musí nájsť aj na dokonalú manikúru. Je to správne, pretože nádherný a príjemný ženský obraz je postavený aj z takýchto drobností.

Veď si len predstavte, že je všetko perfektné a nechty zostávajú nevyčistené a neupravené, celkový dojem potom na svojej výnimočnosti stráca. Preto je dôležité udržiavať v dobrom stave aj svoje ruky a nechty. My vám povieme, ako to celé môže ovplyvniť aj ich tvar.

Záruka úspechu je správny výber

Ako vo väčšine prípadov, aj tu je zárukou úspechu správny výber. Pre úspešnú manikúru je dôležité zvoliť vhodný dizajn nechtov, kam patrí farba laku a ostatné doplnky, ktoré na ruke a prstoch vytvoria nádhernú ozdobu. Nemenej dôležitý je však aj tvar nechtov.

Na ten mnohé ženy často zabúdajú a vyberajú si možno menej vhodné riešenie, ktoré sa potom odzrkadlí na celkovom vzhľade. Správny tvar nechtov je ale záruka, že vaše prsty budú vyzerať nielen elegantne ale aj krásne.

Ako postupovať, keď si neviete poradiť?

Nie ste odborníčka na manikúru, no aj tak túžite po krásnych nechtoch? Mali by ste vedieť, aká forma a dĺžka nechtov sa k vám hodí. Špecialisti o tom vedia svoje a na prvý pohľad všetko odhalia. Teraz sa to ale spolu s nami môžete naučiť aj vy! Vybrať si tvar a optimálnu dĺžku nechtov vedome a navyše aj úspešne je veľmi jednoduché.

K dispozícií máte 6 základných tvarov nechtov. Zvoliť si tak správne riešenie môžete podľa dĺžky a šírky prstov, ale rovnako aj podľa veľkosti nechtového lôžka. Poďme na to.

Okrúhly tvar nechtov

Je ideálnym riešením pre ženy, ktoré sú v súvislosti so svojou prácou alebo životným štýlom obmedzené na dĺžku nechtov. Podkladovú vrstvu alebo nechtové lôžko by mal necht presahovať minimálne alebo skoro vôbec, čo vyzerá dobre na krátkych a drobných nechtových lôžkach.

Tento typ manikúry je silný a odolný. Jeho praktickosť priťahuje hudobníčky, zdravotný personál alebo ženy s malými deťmi. Je to všestranná možnosť, o ktorú je asi najväčší záujem, pretože sa hodí pre nechty na kratších a drobných prstoch.

Oválny tvar nechtov

Pristane každej! Samozrejme, občas sa stane, že pri niektorých nechtoch je dosiahnutie požadovaného tvaru docieliť náročné, ale nie nemožné, pretože môžete využiť špeciálny gél lak, ktorý sa veľmi dobre a jednoducho nanáša. A čo je najdôležitejšie, skvele podporuje a drží požadovaný tvar nechtov, a to dokonca až tri týždne.

Oválne nechty sa vyrábajú rovnako často ako okrúhle. Vyzerajú elegantne, vizuálne predlžujú prsty a sú vhodné pre všetky typy rúk.

Mandľový tvar nechtov

Ak máte dlhé nechtové lôžka a prsty, tento tvar je pre vás ideálny. Úzka špička, ktorá sa jemne zaobľuje prsty ešte opticky viac predĺži. Ale k dokonalosti to nestačí.

Náš tip: Určite vám nemusíme hovoriť o nutnosti správnej výživy nechtov a nechtového lôžka. Aj to je jedna z dôležitých vecí, ktorá celkový vzhľad a ich pevnosť pre požadované tvarovanie viditeľne zlepší. Vyskúšajte si pomôcť výživou nechtov v podobe olejčekov alebo gélov.

Hranatý tvar nechtov

Je pre ženy so silnejšími prstami možno trochu nevhodný a môže len uškodiť. Samozrejme, záleží aj na vašom vkuse, pretože niekedy chce človek vyskúšať všetko. Okraj nechta by ale v tomto prípade nemal príliš presahovať nechtové lôžko, možno len pár milimetrov, nič extra!

Hranaté nechty vám tiež môžu brániť v bezproblémovom výkone vašej práce, pretože rohy sa môžu zachytávať, tak si zvážte, na aký účel ich budete ako dlho môcť nosiť. Ani z tohto dôvodu by nemali byť príliš dlhé.

Squoval tvar nechtov

Stále nemáte jasno v tom, ktorá voľba je pre vás lepšia? Skúste kombináciu hranatého a oválneho tvaru,  ktorým sú nechty „Squoval“. Tento model je najlepší pre dlhšie nechtové lôžka a prsty.

Náš tip: Ak vám naozaj záleží na dokonalom tvare a kvalite takýchto nechtov a chcete využiť výhodné kombinácie účinných prípravkov a produktov aj v tomto smere, môžete si vybrať praktickú sadu na modeláž gélom, s pomocou ktorej si vytvoríte gélovú manikúru a krásne nechty aj v pohodlí domova.

Špicatý tvar nechtov

Niečo možno viac extra na záver – špicatý tvar nechtov. Vytvoriť ich z prírodných nechtov na vašej ruke môže byť dosť často problematické, čo sa dá samozrejme vyriešiť umelými. Nechty musia byť naozaj pevné a odolné, za čím stojí dôkladná starostlivosť s využitím vyživujúcich doplnkov, ako je spomínaný gél lak či sada na modeláž gélom.

V tomto prípade je tiež dôležité zvážiť v akom prostredí sa nachádzate a pracujete, aby ste príliš ostrým nechtom niekomu nechtiac neublížili.

Čo možno povedať o tvare ruky ?

Aj tá môže pri výbere vhodného typu nechtov zohrávať významnú úlohu. Pre plné ruky je lepšie si vybrať predĺženú manikúru. Dobrou voľbou by mohol byť tvar nechtov s dizajnom „mandle“.

Ak sú ruky malé, potom by mohol byť tvar nechta oválny. Tak sa prsty vizuálne predlžujú. Pri tenkých dlhých prstoch bude mať štvorcová verzia so zúžením na koncoch to najlepšie miesto.

Každé žena sa snaží krásnym, rafinovaným a jasnejším vzhľadom v dave vyniknúť. Výraznou mierou k tomu prispievajú aj vaše ruky a nechty, ktoré budú ich ozdobou.  Originálna manikúra je na nezaplatenie a ak si ju viete vybrať podľa správneho tvaru nechtov, podarí sa vám zvýrazniť vašu jedinečnosť ešte viac. Tak smelo do toho.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.