3 kroky pre krásnu a hydratovanú pleť

0 11

Trápi vás napnutie či svrbenie pokožky, začervenané miesta alebo šupinatá koža? Pravdepodobne je vaša pleť suchá a citlivá. Preto s ňou zachádzajte opatrne a doprajte jej správnu starostlivosť, ktorú potrebuje. Čo zmeniť, aby vaša pleť bola krásna a hydratovaná?

Krásna a hydratovaná pleť
Krásna a hydratovaná pleť

1. Dajte pokožke, čo jej chutí.

Nie nadarmo sa hovorí, že ste to, čo jete. I vaša pleť potrebuje správnu výživu a potrebné vitamíny a minerály.

Jedna z prvých vecí, ktoré je potrebné napraviť, je strava. Suchú kožu môže spôsobovať napríklad nedostatok nenasýtených mastných kyselín, preto zvoľte potraviny, ktoré majú dostatok týchto zdravých tukov, ako napríklad orechy, rastlinné oleje, ryby alebo dokonca avokádo.

Naopak nepriateľom pre vašu pleť je alkohol, soľ, konzervované potraviny alebo cukor, ktorý pôsobí negatívne na tvorbu kolagénu.

V neposlednom rade je dôležitý aj pitný režim. Doporučené množstvo je vypiť aspoň 2 litre denne u žien a u mužov minimálne 3 litre.

2. Pleť ako v bavlnke

Suchá až veľmi suchá pokožka si vyžaduje pravidelnú, správnu a hlavne jemnú starostlivosť.

Základom je správne a šetrné čistenie pleti a to pred líčením a samozrejme i po ňom. Zabudnite na vodu! Tá vašu pokožku príliš vysušuje. Zvoľte radšej micelárnu vodu, ktorá pleť jemne, ale zato dôkladne vyčistí.

Pleť je dôležité hydratovať nielen zvnútra, pitím dostatočného množstva tekutín, ale tiež aj zvonka. Pre suchú a citlivú pokožku nie je vhodné používať produkty, ktoré sú parfumované, alebo obsahujú alkohol.

Pri výbere siahnite radšej po neparfumovaných krémoch, ktoré obsahujú glycerín.

3. Aj vaše telo si žiada správnu starostlivosť

Neustále hovoríme o starostlivosti o pleť, ale aj pokožka na vašom tele môže trpieť a byť vysušená.

Môže to znieť paradoxne, ale voda, ktorá je výborná pre hydratáciu nášho tela zvnútra, zvonka pokožke príliš nepomáha. Je teda dôležité pri kúpaní používať radšej sprchové oleje namiesto klasických mydiel alebo gélov.

Zlou správou je, že dlhé horúce kúpele tiež prispievajú k vysušovaniu kože. Oveľa lepšia je krátka sprcha najlepšie vlažnou vodou.

Pokiaľ máte za sebou naozaj náročný a stresujúci deň a tešíte sa na relax v horúcej vane, pridajte do vody aspoň pár kvapiek olejčeka. A po kúpeli nezabudnite kožu hydratovať telovým krémom, alebo olejom.

Pokiaľ budete tieto zásady dodržovať a starať sa o svoju pokožku, uvidíte, že sa vám čoskoro odvďačí a bude krásna, pružná a hydratovaná.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.