8 výrokov, ktoré vás prinútia zamyslieť sa

0 34

Ženy to v živote niekedy naozaj nemajú ľahké. Tie najsilnejšie sa však s osudom dokážu popasovať a odovzdať svetu to najlepšie, čo je v nich. Prinášame vám 8 hlbokých myšlienok žien, ktoré sa nezmazateľne zapísali do ľudskej histórie.

Výroky, ktoré vás prinútia zamyslieť sa
Výroky, ktoré vás prinútia zamyslieť sa

„Napriek všetkému verím, že ľudia sú vo svojom vnútri skutočne dobrí.“

Annelies Marie Frank

Výrok Anny Frank, ktorá ako 15ročná zahynula v koncentračnom tábore Bergen-Belsen. Od svojich 13rokov si písala denník, ktorý sa po II.svetovej vojne stal unikátnym svedectvom človeka, ktorý na vlastné oči videl a na vlastnej koži pocítil hrôzu holokaustu. Zápisky v knižnej podobe patria k najčítanejším knihám súčasnosti.

 

„Mala som pocit, že ak by som tento zápas nevyhrala, vrátilo by nás to 50 rokov dozadu. Veľmi by tým utrpela ženská tour a tiež sebavedomie všetkých žien.“

Billie Jean King

Americká tenisová legenda a víťazka 20 wimbledonských titulov. V roku 1973 sa spolu s Martinou Navrátilovou, Margaret Court, Bobbym Riggsom a Jimmy Connorsom zúčastnila tzv. Bitky pohlaví. Porazila Bobbyho Rigsa po tom ako jej povedal, že muži sú lepší atléti.

 

„Každý človek potrebuje byť ocenený. Pretože každý má potenciál dať niečo späť.“

Diana, princezná waleská

Známa aj ako princezná ľudu. Okrem iného bola vedúcou kampane zameranej proti nášľapným mínam, ktorá bola ocenená Nobelovou cenou za mier.

 

„Buďte vďační za to čo máte a skončíte s tým, že budete mať ešte viac. Ak sa ale sústredíte len na to, čo nemáte, nikdy nebudete mať dosť.“

Oprah Winfrey

Azda najväčšia mediálna hviezda súčasnosti; moderátorka, herečka, niekoľkonásobná držiteľka Emmy, údajne najväčšia afroamerická filantropka všetkých čias a podľa časopisu Forbes najvplyvnejšia celebrita na svete. Narodila sa 29.januára 1954 chudobnej slobodnej matke, žijúcej v  štáte Mississippi.

„Nikto v Európe nebude opustený ani vylúčený. Európa bude úspešná len ak budeme spolupracovať.“

Angela Merkel

V roku 2005 ako prvá žena obsadila post spolkovej kancelárky Nemecka. V rôznych rebríčkoch je pravidelne označovaná za jednu z najmocnejších či najvplyvnejších žien a osobností na svete.

 

„Musíš mať štýl. Pomáha ti každé ráno vstať z postele. Je to spôsob života, bez štýlu si nikto. A teraz nevravím o oblečení.“

Diana Vreeland

Jedna z najvplyvnejších žien na poly módy 20.storočia. Od roku 1937 do roku 1962 pracovala ako editorka a redaktorka pre Harpers´s Bazaar a od 1963 do 1971 pre Vogue.

 

„Tvrdá práca je najlepšou prevenciou proti vráskam na duši aj na mysli.“

Helena Rubinstein

V roku 1902 emigrovala do Austrálie bez akýchkoľvek finančných prostriedkov a znalosti jazyka. Založila jednu z prvých kozmetických firiem a vo svojom čase sa stala najbohatšou ženou na svete.

 

„Je nemožné žiť bez toho, aby ste v niečom zlyhali, pokiaľ nebudete žiť tak opatrne, že to bude vyzerať akoby ste vôbec nežili – v takom prípade ste zlyhali.“

J.K. Rowling

Spisovateľka, známa najmä vďaka svojej sérii o Harrym Potterovi, ktorá sa stala najlepšie sa predávajúcou sériou histórie. Rowling žila dlho na hranici chudoby, odkiaľ jej pomohol až úspech prvej knižky o H. Potterovi.

 

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.