Ako jazdiť bezpečne na bicykli v rámci súčasných obmedzení?

0 14

Vychádzanie von sa počas tohto mimoriadne nepriaznivého stavu obmedzilo len na to nevyhnutné. Či už idete nakúpiť potraviny alebo pôjde o iný účel, každému padne vhod raz za čas vyjsť von. Pokiaľ máte adekvátne vybavenie a dodržujete opatrenia, nič vám nebráni v tom, zajazdiť si na chvíľu aj na bicykli.

Bicykel
Bicykel

Kvalitná základná výbava je pre každého cyklistu nevyhnutnou súčasťou obzvlášť pri náročných trasách. Kým prilba zabezpečuje bezpečnosť a chráni nás pri možných pádoch pred poranením hlavy, cyklistické rukavice zabraňujú tvoreniu nepríjemných odrenín.

Počas týchto dní pribudla aj ďalšia povinná časť, ktorá sa dotkla celého obyvateľstva, cyklistov nevynímajúc. Povinné nosenie rúška sa stalo našou každodennou súčasťou a s príchodom prvých slnečných dní vyšli s nimi von aj viacerí cyklisti. Aj táto jazda však musí byť prispôsobená pravidlám, prvoradá je za každých okolností maximálna bezpečnosť.

Vyhnite sa frekventovaným miestam

Ak viete, že vaša obľúbená trasa je výrazne preplnená aj ďalšími cyklistami, zvoľte si vhodnejšiu cestu. Jazdite individuálne a nanajvýš len s členmi rodiny. Nezabúdajte však aj na nosenie rúška, ktoré je nevyhnutné obzvlášť pri stretnutí s inými športovcami, nakoľko zabraňuje možnému šíreniu. Dôležité je ale aj dostatočné udržiavanie odstupu.

Opatrná jazda s minimom rizík

Vyhnite sa náročnej turistike či prekážkovej jazde s cieľom eliminovať možné riziko poranenia. Pri nepríjemnom úraze by ste totiž vyťažili zdravotný personál, ktorý má aj napriek vášmu poraneniu už teraz nespočetné množstvo práce a pokiaľ viete, že pôjde o rizikovú jazdu, voľte bezpečnejšiu cyklistickú trasu.

Dodržujte hygienické návyky

Okrem všetkého spomínaného vám budú pri dodržiavaní hygienického štandardu nápomocné aj cyklistické okuliare. Práve vďaka nim zabránite možným dotykom tváre v prípade, že by vám do oblasti tváre vletel hmyz či vašu jazdu narušili nepríjemné poveternostné podmienky. Nezabúdajte ale aj na rukavice. Práve tie by nemali predstavovať ich skrátenú verziu. Ruky by mali byť totiž úplne celé zakryté.

V neposlednom rade od týchto bezpečnostných opatrení neupúšťajte ani po príchode domov a dbajte na dôkladné umytie rúk a celkové dodržiavanie prísnej hygieny.

Zdroj obrázka:
pisitnamtasaeng / Shutterstock.com

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.