Ako si vybrať záclony a závesy

0 40

Či už sa sťahujete do vášho vysnívaného domu alebo plánujete obnoviť existujúci dom, je tu jeden prvok vašej výzdoby, ktorý jednoducho nemôžete ignorovať – závesy a záclony. Záclony sú jedným z tých kľúčových kusov, ktoré môžu nastaviť tón miestnosti. Spoločnosť bajex s.r.o. ponúka široký výber kvalitných záclon. Od svetlých a ľahkých až po výrazné a okrasné, od pevných farebných kusov po odvážne výtlačky, od čistých textílií po ťažké nepriehľadné textílie – možnosti sú nekonečné. Vďaka rôznorodosti možností pre tkaniny a príslušenstvo sú tou správnou voľbou pre váš domov a výber sa môže rýchlo premeniť na skľučujúcu úlohu. Tu je niekoľko rýchlych tipov, ktoré vám pomôžu rozhodnúť o tom, aké záclony a závesy na okná si vybrať.

1. Látka

Materiál zohráva dôležitú úlohu vo vzhľade závesov a následne vo vzhľade miestnosti. Od čistých tkaničiek až po ľahkú bavlnu, stredne ťažké brokáty až po ťažké zamaty, máte z čoho vyberať. Dva faktory, ktoré by ste mali zvážiť pri výbere tkaniny, sú:

  • Množstvo slnečného žiarenia, ktoré chcete nechať vprúdiť do miestnosti.
  • Nálada a dekorácia vašej izby. Napríklad, ťažšie tkaniny vyhovujú viac tradičným miestnostiam, zatiaľ čo čisté tkaniny pracujú najlepšie v minimalistických miestnostiach.

2. Farba

Farba vašich záclon by mala byť v ideálnom prípade synchronizovaná so zvyškom nábytku. Môžete si vybrať závesy, ktoré sú v súlade s dekorom alebo s ním kontrastujú. Pre príjemný vzhľad vyberte závesy vo farbe, ktorá dopĺňa odtieň vašich stien. Prípadne, ak chcete, aby závesy boli zaostrené, vyberte odtieň, ktorý je v kontraste s nábytkom a stenami.

3. Dĺžka

Záclony, ktoré spadajú presne na podlahu, sú v móde. Pre dramatickejší vzhľad sa môžete rozhodnúť pre záclony, ktoré sú dlhšie o niekoľko centimetrov, takže závesy sa pohybujú na podlahe. Na druhej strane, ak máte deti, budú pre vás lepšie závesy pár centimetrov nad podlahou. Dlhé závesy sú veľmi praktickým spôsobom zdobenia okien. Môžu byť veľmi elegantné a je to spôsob ako vytvoriť romantický dekor. Môžu byť úspešne použité v klasických priestoroch a používajú sa zvyčajne v kuchyniach a  na balkónoch.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.