Čo musíte zohľadňovať pri výbere nábytku?

0 48

Kúpa nového nábytku patrí medzi tie väčšie investície, ktoré nás v živote čakajú. Ak si chceme kúpiť kvalitný nábytok, bez dlhodobejšieho sporenia by sa nám to rozhodne nepodarilo. Viete ale, čo by ste mali zohľadňovať pri výbere a kúpe nového nábytku do ktorejkoľvek miestnosti v domácnosti? Poradíme vám.

Sektorový nábytok Chanell
Sektorový nábytok Chanell

Krajinu pôvodu

Ak chcete kúpiť dobrý sektorový nábytok, pri výbere si musíte všímať, poprípade sa spýtať predajcov, odkiaľ nábytok pochádza. Nábytok vyrobený na Slovensku, ale aj v blízkych krajinách sa dostáva do popredia. Je kvalitný, dlho vydrží a nemusíte sa báť, že sa na ňom roky používania začnú prejavovať. Pozerajte na krajinu pôvodu. Predídete tak zbytočným problémom.

Rozmery nábytku

Okrem krajiny pôvodu pri výbere zohľadňujte najmä rozmery nábytku. Predtým, ako si pôjdete obzrieť obývacie steny alebo iný nábytok, zaznačte si rozmery miestnosti buď na papier, alebo v programe na počítači. Nezabudnite si zaznačiť aj nábytok, ktorý v miestnosti zostáva, lebo jedine tak budete mať prehľad v tom, koľko priestoru máte ešte k dispozícii.

Obývacia stena
Obývacia stena

Farebné prevedenie

Pri výbere, či už toho detského nábytku, alebo spomínaných obývacích stien zohľadňujte farebné prevedenie. Ak máte bledé podlahy, bledému nábytku sa rozhodne vyhýbajte. Ani podlaha, ani nábytok by v miestnosti nevynikol. K bledej podlahe vyberajte tmavý nábytok. K tmavšej podlahe zase bledší.

Materiál

Už krajina pôvodu vám napovie, akej kvality je vami vybraný nábytok. Všímajte si, či nábytok, ktorý sa vám páči, je laminátový, alebo je vyrobený z masívneho dreva. Nábytok z masívneho dreva je rozhodne kvalitnejší, ale drahší. Zvážte preto, či sa vám chce po pár rokoch vymieňať nábytok, alebo chcete taký, ktorý vám vydrží aj tridsať rokov.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.