Čo robiť, aby bola vaša domácnosť pekne uprataná?

0 30

Každá z vás chce, aby vaša domácnosť bola čistá od stropu až po podlahu. Málokedy však dokážeme domácnosť upratať tak, aby sa v nej všetko lesklo. Horšie to je iba v tom prípade, ak máte malé deti. Vtedy o poriadku môžete len snívať. Čo by ste mali vedieť, ak chcete, aby vaša domácnosť bola pekne uprataná aj keď príde nečakaná návšteva?

Utierajte prach aj na schodoch a zapájajte do upratovania svojich potomkov

Ak bývate v poschodovom dome, určite si veľmi dobre uvedomujete, aká je to záťaž pre vaše kríže upratovať komplet celé dve poschodia. Ak máte vaše deti už väčšie, zapojte ich do upratovania. Školopovinné dieťa zvládne upratať si vlastnú izbu a ľahšie úkony.

Ak máte viacposchodový dom, pri upratovaní nezabúdajte pretrieť aj drevené schody. Pozor ale, tieto drevené schody príliš nemáčajte. Drevo nemá rado príliš veľa vody, najmä to neopracované. Prach a vlasy sa na schodoch hromadia, preto nezabúdajte utierať aj toto miesto.

Utierajte aj menej dostupné miesta

Lišty podláh, police v obývacej stene, kuchynský drez, ale aj podlaha v predsieni sú hneď na očiach. Myslite na to, že ak vám do interiéru zasvieti slnko, tieto nedokonalosti budú ešte viac zvýraznené. Pri upratovaní vášho príbytku si všímajte aj tieto miesta a poriadne ich vyčistite. Nemusíte používať chemikálie, stačí vám navlhčená handrička. Takýmto spôsobom môžete utierať aj váš nový nábytok na mieru, ktorý ste si dali vyrobiť presne podľa svojich požiadaviek.

Na kuchynský drez a kuchynskú linku používajte octovú vodu. Teplú vodu zrieďte s octom.

Vždy si po sebe upratujte

Skúste sa naučiť po sebe vždy upratovať. Naučte to aj vašich potomkov. Nebudú vám tak vznikať kopy špinavého riadu, v kúpeľni po kúpaní nebude voda na dlažbe a keď budete pravidelne zo zeme odstraňovať vlasy a chumáče prachu, neprekvapí vás žiadna nečakaná návšteva.

Čo máte robiť, aby bola vaša domácnosť pekne uprataná? Utierajte prach na zemi každý deň, všímajte si menej dostupné miesta a zapájajte do upratovania aj vašich potomkov.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.