Doprajte vášmu telu detoxikáciu

0 19

Dlhá zima dáva zabrať každému organizmu, nielen tomu ženskému. Ak ale dlhodobo pociťujete, že to nie je ono a potrebovali by ste svoje telo, organizmus naštartovať, doprajte vášmu telu detoxikáciu. Prichádzajúca jar je ideálnym obdobím na detoxikáciu.

Naše telo je neustále vystavované toxínom. Máme však orgány, ktoré sa starajú o odstraňovanie toxínov z tela. Jedná sa o obličky, pečeň a črevá.

Ak chcete vášmu telu dopriať detoxikáciu, mali by ste sa zamerať predovšetkým na tieto orgány. Začnite pečeňou.

Detoxikácia pečene

Pečeň očisťuje telo od toxínov, rôznych pesticídov z potravín, ktoré skonzumujeme, ale aj od ťažkých kovov a práve preto by sme pri detoxikácii mali venovať pozornosť hlavne detoxikácii pečene. Detoxikovať pečeň môžete pestrecom mariánskym, žihľavou, či dokonca aj borievkou obyčajnou. Odporúčame predovšetkým pitie čaju z týchto bylín. Už po pár dňoch pocítite zmenu.

Pri detoxikácii vám vie pomôcť účinná chlorella. Tieto morské riasy obsahujú minerálne látky a vitamíny. Vedci dokázali, že chlorella dokáže z tela odstrániť ťažké kovy, nabije ho potrebnými živinami a dokáže naštartovať imunitu.

Tekutiny sú základ

Aby sa vám vaše telo podarilo detoxikovať, odporúčame vám zvýšiť konzumáciu tekutín. Samozrejme nezabúdajte sa vyhýbať alkoholickým nápojom a skúste obmedziť aj kofeínové nápoje. Tekutiny sú veľmi dôležité pre obličky a celkovo naše telo. Keďže obličky sú hlavným filtračným orgánom, je potrebné telu dopĺňať chýbajúce tekutiny.

Denne by ste mali vypiť aspoň dva litre vody denne. Uprednostňujte čistú prevarenú vodu a sem-tam si doprajte zdravý bylinkový čaj.

Upravte jedálniček

Prísne diéty dodržiavať nemusíte. Dôležité je zamerať sa na konzumáciu zdraviu prospešných potravín, ktoré pomôžu naštartovať váš organizmus a hlavne nezaťažia vaše trávenie.

Odporúčame zvýšiť konzumáciu orechov, zdravých chia semienok, ovsených vločiek, ovocia a zeleniny. Namiesto komerčných sladkostí si doprajte sušené ovocie alebo veľmi obľúbenú ovocnú kožu.

Zdroj obrázka:

Autor: 13Smile / Shutterstock.com

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.