Kabelky voľte aj podľa typu postavy

0 36

Bez kabelky ani na krok! Tiež to takto máte? Kabelka je prosto neoddeliteľnou súčasťou outfitu. Športového, slávnostného, hodí sa naozaj všade. Pri jej výbere zohráva úlohu dizajn, veľkosť, cena, no jedným z rozhodujúcich faktorov pri kúpe kabelky je aj typ vašej postavy.

Malá, vysoká, širšia či štíhla – každá z nás je iná. Ak vaša postava nie je podľa vašich predstáv, skúste na nej popracovať, no určite ju neberte ako pomstu prírody. Nebuďte mrzutá, že si nemôžete obliecť to či tamto. Zoberte to z inej strany, veď prečo by ste sa mali prispôsobiť oblečeniu a módnym doplnkom vy?! Nech sa prispôsobia ony vám, vašej postave!

Kabelka
Kabelka

Chlapčenský typ postavy

Ide o postavu akoby v tvare obdĺžnika, u ktorej nie sú celkom výrazné typicky ženské proporcie. Výrazný pás a boky či väčšie prsia nie sú dominantnými momentami u postáv tohto typu. Práve naopak, postava má nevýrazný pás a celkové krivky. Tak či onak, nie je dôvod hanbiť sa! Dámy a ženy s takýmto typom postavy by však nemali voliť dizajnovo a priestorovo náročné kabelky, podobne ako tašky cez rameno s dlhým popruhom. Opak je správnou cestou, ktorou by ste sa mali vydať.

Postava typu jablko

Pre postavu typu jablko je charakteristickým prvkom najmä silnejší pás a boky, častokrát aj mohutnejšie prsia, no najmä bruško je viac viditeľné. Dámy s týmto typom postavy by mali voliť typy kabeliek, ktoré sa dajú nosiť cez rameno. Pokojne môžu byť vybavené dlhším popruhom – ten len pomôže presmerovať pozornosť od neveľmi úzkeho pásu.

Postava typu hruška

„Hruškovitá“ postava sa vyznačuje predovšetkým užšou vrchnou časťou tela a širokými spodnými partiami, bokmi, stehnami a zadočkom. V tomto prípade by bolo chybou myslieť si, že kabelky s dlhším popruhom by postave opticky prospeli. Práve naopak, lepšou voľbou sú v tomto prípade kabelky do ruky či typické listové kabelky. Veď posúďte sami.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.