Koktejly vo farbách jesene

0 15

S príchodom jesene sa pomaly skracujú dni, ale zároveň predlžujú večery, čo nám dáva priestor spríjemniť si tento čas chutnými kokteilmi, ktoré zvládneme namiešať sami z pohodlia našich domovov. Drinky inšpirované farbami jesene vám spravia nielen lepšiu náladu v tomto častokrát daždivom období, ale zároveň vás zahrejú v sychravých dňoch.

Bloody Tonic – drink tohtoročného Halloweenu

Vyčarujte si vlastný halloweensky bloody drink, s ktorým zažiarite na každej halloweenskej party!

Potrebujete:

– 40 ml vodky
– 50 ml Schweppes Indian Tonic
– 40 ml paradajkovej šťavy
– 5 ml citrónovej šťavy
– 5 ml worcestrovej omáčky
– 2 kvapky Tabasca
– soľ a korenie

Bloody Tonic
Bloody Tonic

Postup:

Na kocky ľadu nalejte vodku, paradajkovú šťavu a doplňte tonikom. Pokvapkajte citrónovou šťavou, trochou Worchestru a dvomi kvapkami Tabasca. Na záver už len pridajte trošku soli, korenia a obsah dobre premiešajte. Tip: podávajte so stonkou čerstvého zeleru.

Moscow Mule – zázvorové zahriatie

Stačia tri ingrediencie a môžeme servírovať! Podľa pôvodnej tradície by sme si mali tento nápoj vychutnať z medeného hrnčeka.

Potrebujete:

– 100 ml Schweppes Ginger Ale
– 60 ml vodky
– 2 citrony

Moscow Mule
Moscow Mule

Postup:

Naplníme medený hrnček do polovice kockami ľadu, na ktoré vytlačíme citrónovú šťavu, prilejeme 60 ml vodky, ktorú na koniec zalejeme Schweppes Ginger Ale. Ako ozdobu pridáme na vrch kúsok mäty s limetkou.

Gin Tonic – v jesennom šate

V jednoduchosti je krása, čoho dôkazom je aj populárny Gin Tonic. Vyskúšajte jeho jesennú príchuť – stačí keď pridáte tymián, plátok grepfruitu a pre tých ktorý potrebujú zahriať aj štipku chilly.

Potrebujete:

– 50 ml ginu
– 200 ml Schweppes Indian Tonic
– Kocky ľadu
– Plátky grapefruitu
– 1/4 limetky
– Tymián

Gin Tonic
Gin Tonic

Postup:

Naplníme pohár po okraj kockami ľadu, na ktoré nalejeme náš obľúbený gin. Vytlačíme šťavu z limetky a prilejeme ju do pohára. Na záver už len zalejeme s Schweppes Indian Tonic.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.