Nepodceňujte starostlivosť o vášho psa

0 38

Hovorí sa, že pes je najvernejším priateľom človeka a v mnohých prípadoch to platí do bodky. Pes nikdy nezradí a vždy je verný svojmu pánovi.

Ak máte doma psíka, veľmi dobre viete, aká je to zodpovednosť. Ak si ale plánujete zaobstarať psíka, nepodceňujte starostlivosť o vášho psa.

Zabezpečenie kvalitnej stravy

Pes ako člen rodiny potrebuje dobré krmivo, ktoré mu zabezpečí všetky potrebné živiny pre vývoj. Dostupnosť krmiva je veľká, avšak častokrát máme možnosť natrafiť na nekvalitné krmivo, ktoré môže namiesto potrebných živín vyvolať u psov nepríjemné alergie a tráviace ťažkosti. Tráviace ústrojenstvo psa je citlivé, najmä v začiatkoch, keď je psík ešte šteniatko. Z tohto dôvodu vám preto odporúčame kupovať zdravé granule pre šteniatka. Obsahujú potrebné živiny pre zdravý vývoj a zároveň nezaťažujú tráviace ústrojenstvo malých psíkov, či sučiek.

Zabezpečenie kvalitnej stravy je veľmi dôležité, obzvlášť ak máte šľachtené plemeno. Ak chodievate na výlety aj so psom, nezabúdajte, že aj na cestách váš pes potrebuje kvalitnú stravu. Nezabúdajte na konzervy pre psov s vysokým podielom mäsa, ktoré si váš štvornohý miláčik dostatočne vychutná. Kvalitné suroviny v konzervách sú veľmi dôležité.

Výbeh a pohyb

To, aký akčný bude váš pes, ovplyvňuje aj plemeno. Pes však potrebuje mať vlastný výbeh a ak nie ste schopný mu ho zabezpečiť, psa by ste si nemali kupovať. Zároveň je potrebné zabezpečiť psovi aj dostatok pohybu. Výbeh nestačí, je potrebné chodievať aj na prechádzky, či turistiku.

Ak si vyberiete akčné plemeno a chodievate málo do prírody, pes bude trpieť. Vždy prispôsobujte výber plemena tomu, akým aktivitám sa venujete.

Zdroj obrázka:

Autor: alexei_tm / Shutterstock.com

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.