Plánujete si zariadiť vlastnú kanceláriu? Poradíme vám, ako postupovať a na čo nezabudnúť

0 40

Aj keď v podnikateľskom prostredí je stále viac mužov ako žien, neznamená to, že ženy – podnikateľsky sú horšie. Ak rozbiehate svoj biznis a plánujete si zariadiť vlastné firemné priestory, kancelárske priestory, máme pre vás dobré rady, ako postupovať a na čo nezabudnúť pri zariaďovaní kancelárie.

Investujte do kvalitného sedenia

Nezdravý životný štýl nie je len zlá životospráva, ale aj minimum pohybu a zlý spôsob sedenia. Keďže v kancelárii trávia ľudia dosť času práve sedením, je potrebné mať dobré kancelárske stoličky, ktoré chránia najmä rizikové časti tela – krk, chrbát, kríže. Práve tieto časti tela trpia, ak sedíme na zdravotne nevyhovujúcej stoličke.

Ak plánujete zariaďovať kancelárske priestory, investujte predovšetkým do kvalitného sedenia. Vyberajte kancelárske otočné stoličky ergonomického charakteru, ktoré budú chrániť zdravie zamestnancov pred problémami a bolesťami chrbtice, krku, hlavy, či krížov.

Nezabúdajte ani na nábytok na recepciu

Ak si prenajímate väčšie kancelárske priestory, nezabúdajte, že okrem zariadenia samotných kancelárskych priestorov je potrebné zariadiť aj recepciu, návštevnícku zónu. V týchto priestoroch musí byť kvalitnejší nábytok na recepciu, ktorý bude mať nielen moderný vzhľad, ale bude aj maximálne pohodlný. Recepcia a návštevnícka zóna bude prvé, čo váš potencionálny klient uvidí, ak k vám príde.

Sedačka a konferenčný stolík

Ak si plánujete zariadiť vlastnú kanceláriu, odporúčame vám dať si do kancelárie aj pohodlnú sedačku a konferenčný stolík. Práve na túto sedačku budete usádzať hostí, potencionálnych klientov, ktorí sa vás rozhodli navštíviť práve u vás na firme.

V kancelárskych priestoroch by nemala chýbať ani menšia kuchynka s chladničkou, mikrovlnkou a s dobrým kávovarom. Zároveň je veľmi dôležité zabezpečiť kvalitné tienenie, aby slnečné lúče nespôsobovali zamestnancom problémy pri pozeraní na monitor.

Príjemným osviežením kancelárií budú aj obrazy a živé kvety.

Zdroj obrázka:

Autor: ImageFlow / Shutterstock.com

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.