Podlahy, dôležitý a podceňovaný pilier každého domova

0 36

Nielen muži sú pilierom správnej rekonštrukcie alebo stavby domu. Svojou troškou do toho určite vedia niečo pridať aj ženy, ktoré majú skvelý inštinkt a cit pre dizajn. Nejde len o výber farby, ale aj o materiál, ktorý by mohol byť v každej miestnosti iný. Určite to nie je len o vyberaní doplnkov a drobného nábytku, aby sa váš domov stal útulným.

Žena oddychuje na podlahe
Žena oddychuje na podlahe

Začneme od začiatku

Práve podlahy sú vo veľa prípadoch začiatok formovania interiéru a už pri výbere druhu je potrebné sa zamyslieť aká záťaž na ňu bude vyvíjaná, čo v danej miestnosti bude a rovnako či sa bude hodiť ku všetkému, čo v danej miestnosti bude. Myslieť dopredu je rovnako dôležité ako výber jednotlivých kusov nábytku, doplnkov a iných vecí. Podlahy sú dnes obľúbené najmä drevené, prinajmenšom tie, čo drevo kvalitne imitujú. Väčšina ľudí ide do moderných štýlov, ale je to na zvážení každého jednotlivca. Ak chcete mať celý dom alebo len jednu či dve miestnosti v rustikálnom štýle, neváhajte si zaobstarať aj takú podlahu.

Návrat k tomu čo tu už bolo?

Znova viac a viac populárne sú práve laminátové podlahy. Nielen kvôli veľmi priaznivej cenovej kategórií, ktorou sa môžu pýšiť, ale aj odolnosťou voči vode, škrabancom alebo hluku. To ocenia najmä rodičia s deťmi. Aj napriek tomu, že sú lacné, vybrať si môžete medzi takými, kde nebude takmer vôbec možné rozoznať dizajn od klasickej drevenej podlahy. Výhodou ale bude, že na ňu budete môcť vyliať kľudne aj viac vody a nezničí sa, jednoducho ju utriete. Rovnako pri veľkej záťaži či výnimočnej opotrebovanosti nie je problém vymeniť len daný, už zničený, kus za nový bez nutnosti kompletnej rekonštrukcie celej podlahy. Do každej miestnosti môžete dať iný druh alebo farbu, ktorá bude stredobodom chvály od vašich známych, kamarátov či rodiny.

Zdroj obrázku:

INSAGO / Shutterstock.com

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.