Sprievodca nákupom šperkov pre deti

0 15

Pokiaľ vás z nejakého dôvodu tento titulok zaujal, zrejme sa rozhodujete vybrať svojim najmenším drobnú ozdobu. Väčšinou sú to malé dievčatká, ktorým chcete kúpiť náušničky, prípadne náramok alebo jemný náhrdelník či retiazku. Vzhľadom na množstvo ponuky, sa  však  orientovať  pri nákupe  nie je vždy ľahké a v zmätku potom robíme chyby.

S naším sprievodcom sa vám ale tento proces zjednoduší, pretože budete vedieť, na čo konkrétne sa zamerať. Poďme na to!

Šperk, je jedným z najcennejších darov, ktoré dieťa a dospelý kedy dostane. Bude ho nosiť a vážiť si ho tak dlho, ako to bude možné. Nakoniec nie je nič nezvyčajné, keď babička daruje svojmu dospelému vnukovi pre jeho ratolesti šperky, ktoré ona dostala ako dieťa. Čo si ale pri jeho výbere všímať?

Pri nákupe detských šperkov potrebujete mať istotu, že ich veľkosť a dizajn sú primerané veku. V ideálnom prípade by ste mali hľadať detské šperky, ktoré sú variabilné a nastaviteľné tak, aby z nich deti ani po rokoch príliš rýchlo nevyrástli.

Aj tu platí, že by ste tento proces mali absolvovať s deťmi, kde je výber veľkosti a vhodného tvaru najjednoduchší. Pre tých, ktorí sa rozhodnú nakupovať kvalitné detské šperky online, je nutné venovať pozornosť popisu a konzultovať svoju voľbu s online poradcom, na ktorého sa teraz trochu zahráme aj my.

Náušnice   

Premýšľali ste niekedy, v akom veku dievčatá začínajú nosiť náušnice? Dnes tu žiadne pravidlá neexistujú a rozhodujú o tom rodičia, je ale lepšie, ak tieto veci riešite už priamo od narodenia dieťatka, pretože potom už môže byť presviedčanie na prepichnutie uška ťažšie.

Ceny krásnych detských náušníc sú dnes prijateľné aj pre rodinu s menším finančným rozpočtom. Malá princezná predsa nepotrebuje nič veľké, čím jednoduchšie, tým lepšie. Naozaj ale venujte pozornosť kvalite a bezchybnosti kovového šperku.

Náramky

Pri kúpe náramkov pre deti sa pozrite na modely, ktoré sa dajú po čase jednoducho zväčšiť. Na náramky pre malé deti je ale v útlom veku asi priskoro, takže na zvažovanie kúpy máte čas. Náramok  je typ šperku, ktorý sa nachádza v oblasti zápästia, jednej z najviac namáhanej a kontaktnej časti tela, preto by mal byť pevný, zvlášť, ak ide o malé živé striebra.

Náhrdelník a prívesok

Pri výbere detských šperkov, možno okrem náušníc, sa často jedná o jednorazovú záležitosť krátkodobého charakteru, preto nie je vždy ideálne robiť veľké investície. Deti sú svojské a na cudzí predmet na svojom tele si niekedy veľmi dlho zvykajú. Nehovoriac o tom, že z mesiaca na mesiac sa ich hodnoty a pojem o kráse menia, takže vyberajte niečo univerzálne, čo sa hodí na každú príležitosť a vaše deti sa s tým vždy stotožnia.

Prstienky

Detské prstienky sú skvelou voľbou. Musia ale veľkostne a tvarovo sedieť, aby dievčaťu pri nosení neprekážali žiadne ozdoby. Ak je prsteň príliš voľný, môže z prsta spadnúť, a ak je naopak príliš tesný, bude jeho nosenie pre dieťa nepríjemné. Existuje množstvo rôznych štýlov a modelov, vďaka ktorým sú detské prstene nastaviteľné.

Kvalita a bezpečnosť šperkov

Výber šperkov je dôležitý krok, pri ktorom treba myslieť najmä na kvalitu, čo pri detských šperkoch platí dvojnásobne. Šperky z jemných kovov, ako je striebro alebo zlato, sú pre deti zďaleka najvýhodnejšou voľbou. Treba si ale všimnúť aj bezpečnosť spony a uzáverov. Rovnako by ste nemali zabudnúť na obľúbené farby, motívy a tvary.

Šperk vyberaný z láskou, ale každé jedno dieťa určite poteší a bude naň v dospelosti s veľkou radosťou spomínať. Tak smelo do vyberania, pri ktorom si nechajte poradiť aj od odborníka, pretože  aj on môže poznať odpovede na otázky, ktoré by vás nikdy ani nenapadli.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.