Stavanie puzzle ako aktivita, ktorá bude baviť celú rodinu

0 39

Každý rodič veľmi dobre vie, aké náročné je deťom vytvoriť taký program, aby ani len nepomysleli na počítačové hry, internet, či sociálne siete. Kedysi deti trávili čas vonku hraním sa s kamarátmi z okolia, dnes deťom stačí kontakt s kamarátmi len cez sociálne siete.

S blížiacim sa chladnejším obdobím budeme pomerne veľa času tráviť doma v interiéri. Ak počasie zrovna nebude ideálne, skúste zapojiť celú rodinu do stavania puzzle.

Tréning mozgu

Spoločenské hry sú vhodné pre všetky vekové kategórie. Dnes nie je problém dokonca vybrať si aj spoločenské hry pre dospelých. Spoločenské hry sú tréningom mozgu.

Tréningom mozgu sú ale aj puzzle. Puzzle sú obľúbenou hrou pre všetky generácie a majú ich rady nielen deti, ale aj ľudia v stredných rokoch, či starší ľudia.

Dokonale trénuje mozog, pamäť a zlepšuje jemnú motoriku, čo oceníte najmä pri deťom, či starších ľuďoch.

Puzzle podľa obtiažnosti

Ak doma nemáte žiadne puzzle, odporúčame vám objednávať nové puzzle z eshopu. Tam nájdete na jednom mieste podstatne väčší výber motívov a puzzle s rôznym počtom dielikov.

Ak ste dlho neskladali puzzle a netrúfate si na veľké obrazce, odporúčame vám začínať na puzzle s 500, či 1000 dielikmi.

Ak si už ale budete trúfať na väčšie puzzle, odporúčame vám kúpiť si puzzle 5000.

Zapojte teda celú rodinu do stavania puzzle. Ak si plánujete puzzle nechať zložené, čiže si ich plánujete zlepiť a necháte si ich následne zarámovať, odporúčame vyberať motív mesta, prírodu, krajinku, kvety, či zvieratká. Takéto motívy nájdete aj v ponuke kvalitných Castorland puzzle.

Stavanie puzzle je skvelou formou psychohygieny pre dospelých a u deťoch zase zlepšuje jemnú motoriku. Okrem zábavy bude stavanie puzzle prospešné aj pre vaše zdravie.

Na stavanie puzzle odporúčame nachystať si nejakú podložku, na ktorú budete stavať obraz. Odporúčame kartónový papier, ideálne niečo tvrdšie, čo vám umožní presunúť poskladané časti bez toho, aby sa vám odpojili.

Zdroj obrázka:

Autor: oatawa / Shutterstock.com

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.