Účinná stratégia boja a overené postupy, ako zatočiť s únavou

0 29

Symptómy chronickej únavy sú známe viacerým z nás. Rýchla únava, zabúdanie, nervozita, ospalosť v skorých ranných hodinách a večer či v noci nespavosť. Nepríjemné veci, ktoré človek potrebuje eliminovať na minimum, pretože práca sa sama neurobí, rodina nedokáže bez vás fungovať a vaše telo nie je schopné normálnej existencie.

Príčiny tohto stavu sú nespočetné:

  • nedostatočne dlhý alebo nepokojný spánok;
  • nahromadený stres;
  • prepracovanosť;
  • avitaminóza a nezdravá strava;
  • užívanie určitých liekov (napríklad antialergických);
  • alebo akútne ochorenie.

V dôsledku nesprávnych biochemických procesov a bunkovej aktivity, ktoré nie sú schopné bojovať s toxínmi sa začína v tele hromadiť napätie, stres a neskôr únava, ktorá môže byť v krajných prípadoch sprevádzaná aj bolesťou.

Pod vplyvom týchto porúch potom trpí aj imunita, všetky chronické ochorenia sa prejavujú častejšie a človek je nadobro odstavený z bežného spôsobu života.

Ak sa tieto stavy opakujú pravidelne a naozaj vám to celé znepríjemňuje vašu existenciu, je dobré si nájsť čas a peniaze na odborné vyšetrenie, dohodnúť si schôdzku s lekárom a počkať na stanovenie optimálnej liečby.

Nie vždy je ale nutné robiť paniku a zatiaľ, čo si budete plánovať návštevu špecialistu, môžete určité veci skúsiť zmeniť aj sami. Použiť kvalitné prírodné produkty proti únave bez vedľajších účinkov, z čisto  bylinných extraktov, bez konzervačných látok, syntetických farbív a aróm. Alebo sa konečne odhodlať  zmeniť svoj život, stravovacie návyky a vyhýbať veciam, ktoré vás len vyčerpávajú.

My vám v tejto snahe trochu pomôžeme a poradíme.

1. Zmeňte svoju dennú rutinu

Nezáleží na tom, aký je váš rozvrh, vždy by ste sa mali snažiť o to, aby boli určité návyky pravidelné. Týka sa to najme stravovania, fyzickej aktivity a spánku. Takýto stabilný plán umožní vášmu telu sa ľahšie prispôsobiť väčšiemu zaťaženiu a úlohám, ktoré ho spôsobujú.

TIP! Ak by vám to zo začiatku ale nestačilo a predsa len ste nutne potrebovali niečo viac, vyskúšajte KOFEX. Čistý kofeín a extrakt z Guarany, ktorý zabojuje proti únave a vyčerpaniu okamžite!

Je výnimočný tým, že sa stará o centrálny nervový systém v tele,  vďaka  čomu sa zbavíte únavy a zlepšíte svoju koncentráciu potrebnú na šoférovanie alebo učenie na skúšky behom niekoľkých minút.

2. Dajte si chladnú sprchu

Jeden z ďalší univerzálnych spôsobov, ktorým môžete pomôcť svojmu telu ešte pred raňajkami. Samozrejme, voda nemusí byť úplne ľadová a choďte na to postupne. Dôležité je, že tento postup znormalizuje prácu kardiovaskulárneho systému, urýchli metabolizmus a navyše vás osvieži!

To isté platí aj pre večerné aktivity alebo cvičenie. Keď už vôbec nemáte žiadnu silu, dajte si chladnú sprchu,  pretože okrem novej energie to pomôže aj vašej migréne a oslabenej imunite.

3. Zbavte sa zlých návykov

Fajčenie a alkohol nemožno v snahe o dokonalú rovnováhu tela ignorovať. Je dobre známe a potvrdené, že cigarety spôsobujú „vazospazmu“ alebo inak zužovanie ciev, v ktorých, ak nie je dostatočne rozprúdená krv, telo prestáva plniť svoje základné funkcie. Nehovoriac o tom, že pravdepodobnosť vzniku rakoviny pľúc a jej iných typov, je u fajčiarov vyššia o 400 %.

Ak sa chcete cítiť lepšie, plní energie a života, stačí urobiť jednu jedinú a veľmi jednoduchú vec -zbaviť sa týchto zlozvykov.

4. Vyskúšajte bylinnú medicínu

Na sile a vitalite vám môže pridať aj „bylinná medicína“ vo forme odvarov, čajov, sirupov a niektorých voľne dostupných a predajných prírodných doplnkov stravy:

  • chmeľ;
  • hloh;
  • ovocie;
  • byliny ľubovníka bodkovaného, prasličky, skorocelu, ženšen, Echinacea, koreň sladkého drievka, aloe, a iné.

Tieto dary prírody vo svojej prirodzenej alebo upravenej forme zvyšujú odolnosť organizmu voči stresu a chorobám. Aktivujú nervový systém, takže sa najlepšie užívajú ráno.

V noci je vhodné zasa použiť čaje z rôznych upokojujúcich byliniek, ktoré vám pomôžu normalizovať nočný spánok, zbaviť sa úzkosti a stresu.

5. Nezabúdajte na cvičenie

Dokonca aj 5 až 10 minútová rozcvička na začiatku dňa zvýši vašu silu, ak je pravidelná! Pomocou takéhoto „nabíjania“ môžete zlepšiť krvný obeh tela a cievny tón, či konečne prebudiť v tele pozitívne emócie.

Venujte zvláštnu pozornosť aj krčnej chrbtici. Otočte hlavu doprava a doľava, natiahnite si krk a všetko niekoľkokrát opakujte!! Cez chrbticu predsa vedie cesta k mozgu, ktorý teraz potrebuje energiu.

6. Optimalizujte svoju stravu

Aj keď je strava ideálnym nábojom, snažte sa neprejedať!  Pri nadváhe je vaše telo zbytočne unavené.

Proti únave a odolnosti voči stresu sú užitočné potraviny, ovocie a zelenina obsahujúce zinok, selén, železo, horčík, vitamíny B, kyselinu askorbovú, vitamíny A a E.

Nájsť ale tie správne s ich dostatočným obsahom je niekedy náročné, preto si to celé môžete uľahčiť s pomocou vitamínov v tabletovej alebo inej forme. Na získanie potrebnej energie vám z nich odporúčame napríklad HORČÍK +B6.

Vaše svaly budú, vďaka nemu, fungovať normálne a telo získa potrebnú dávku energie behom niekoľkých minút a bez zbytočného zaťaženia vnútorných orgánov chémiou.

Ako vidíte, nie je to nič náročné, úplne nové a drahé. Ak si necháte poradiť, získate energiu na celý deň, vďaka ktorej bude váš život oveľa krajší a zábavnejší. Tak sa už len presvedčte!

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.