Viete, ako sa správne chrániť pred vírusmi?

0 28

Vírusové ochorenia nás pominulé roky trápili najmä na jeseň a cez zimu. Tento rok, kedy náš svet zasiahla celosvetová pandémia nového koronavírusu, vnímame vírusy o to viac intenzívnejšie.

Viete ale ako sa správne chrániť pred vírusmi, najmä teraz, keď u nás ešte stále hrozí riziko nákazy novým koronavírusom?

Používajte ochranné rúška a dôkladne ich čistite

Väčšina z nás má ešte v živej pamäti, kedy sme nemohli opustiť dom bez toho, aby sme si na nos a ústa dali ochranné rúško. Aj keď obmedzenia sa uvoľnili, stále platí nosiť rúška v uzavretých priestoroch. Ak sa teda chcete chrániť pred vírusmi, odporúčame vám v uzavretých priestoroch stále používať ochranné rúško.

Aj keď niektoré predajne, či obchodné prevádzky môžu používať UVC lampy na čistenie vzduchu od baktérií a vírusov, používanie ochranných rúšok by ste nemali zanedbávať a ochranné rúško by ste mali nosiť aj naďalej.

Nezabúdajte si ochranné rúško každý deň prať a žehliť. Rúška zachytávajú baktérie a vírusy, ktoré sa zachytia na povrchu. Okrem správneho skladania rúška by ste mali rúško prať na vysokej teplote a dôkladne ho vyžehliť parnou žehličkou. Jednoduchšie je ale rúška po každom použití vyvárať na sporáku.

Noste dezinfekčný prostriedok na ruky

Ich nedostatok zaznamenala snáď každá drogéria a lekáreň, avšak situácia sa postupne dostala do normálu a dali sa bežne kúpiť. Ak sa chcete chrániť pred vírusmi, nosievajte so sebou dezinfekčný prostriedok na ruky. Vo výťahu sa chytáte tlačidiel, v MHD zase úchytiek, v obchode zase obalov potravín. Na každom z týchto povrchov nájdeme množstvo baktérií, ktoré môžete preniesť dotykom práve na seba. Nosenie dezinfekčného prostriedku má opodstatnenie aj po tom najhoršom období pandémie nového koronavírusu.

Viacerí lekári majú stále po ruke respirátory a ak aj nie, stále budú objednávať kvalitné respirátory, ktoré ich ochránia pred vírusmi a baktériami.

Dezinfekčné prostriedky na ruky využívajte aj na výletoch, kde nemáte prístup k vode, aby ste si mohli umyť ruky.

Zdroj obrázka:

Autor: UGREEN 3S / Shutterstock.com

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.